Novinky

22.09.2021 28. 9. ASTRA, CVČ zavřená - Státní svátek

Z důvodu státního svátku je ve termínu 28. 9. ASTRA zavřená. Všechny kroužky zrušeny. Děkujeme za pochopení. Tým ASTRY, CVČ

02.09.2021 Schůzky zdarma na začátku roku letos nebudou k dispozici

Kroužky budou probíhat od 20. 9. 2021 do 3. 6. 2022 (pokud není určeno jinak). Pozor od letošního roku nejsou k dispozici žádné schůzky zdarma. Máte možnost přijít na informativní schůzku, kde získáte důležité informace o kroužku, každá další návštěva účastníka však je již započítána do docházky a je nutné ji i v případě dřívějšího odhlášení z kroužku uhradit. Děkujeme za pochopení.

18.08.2021 Přihlašování na kroužky 2021/2022

V neděli 5.9. 2021 v 8:00 bude spuštěna na těchto stránkách možnost přihlášení do zájmových kroužků v Astře pro školní rok 2021/2022. Neváhejte a přihlaste se.

16.03.2021 ASTRA, CVČ aktivovala platbu kartou online

Vážení klienti ASTRY, CVČ máme pro vás žhavou novinku od 10. 3. jsme zprovoznili platební bránu a tak můžete pohodlně kroužky, tábory, akce platit online kartou.

11.03.2021 Astra na YouTube

Živé vysílání, pohádky pro děti, kytarové večery... vše je v plném proudu. Sledujte na www.youtube.com kanál ASTRAFREN a nic vám neunikne.

Projekt "PT Lašsko"


Příměstské tábory na území Lašska (PT Lašsko)

Díky finančním prostředků projektu PT Lašsko můžete ušetřit 750 Kč za každý příměstský tábor na dítě.
 
Co to je PT Lašsko?
PT LAŠSKO je projekt, který volně navazuje na projekt Rodina na Dlani, do kterého se ASTRA zapojila již v roce 2017, aby umožnila zajištění kvalitní péče o děti a inspirativní program na příměstských táborech v době školních prázdnin.

 

Cílem programu je vyjít vstříc rodičům dětí a dalším pečujícím osobám prostřednictvím zajištění péče o děti na příměstských táborech a díky finančním prostředkům zajistit zvýhodněnou cenu účastníkům příměstských táborů. Tímto krokem napomáháme zkvalitnění rodinného prostředí zapojeným účastníkům a usnadňujeme tak slučitelnost pracovního a soukromého života rodičů a dalších pečujících osob.

Do dvouletého projektu PT Lašsko jsme se zapojili v rámci Operačního programu ZAMĚSTNANOST, Evropského sociálního fondu, Evropské Unie. Tento projekt bude ukončen k 31. 12. 2023.

 

Výhody účastníků projektu:
Účastníci projektu (rodiče a další pečující osoby) budou mít možnost dát své děti na příměstské tábory, pořádané ASTROU, v rámci tohoto projektu vždy za zvýhodněnou cenu (tyto tábory však nejsou zcela zdarma je nutné doplatiti částku, ze které bude hrazena pouze strava a zajištění výletů – vstupné, přeprava, potravinové baličky) programové a personální zajištění příměstského tábora je hrazeno z finančních prostředků projektu.

Podporovanou osobou je jen jeden rodič, ne dítě. V případě více dětí, je podpořen jeden rodič, ale zvýhodněná cena je poskytnuta všem dětem.
 

 

Dítě, jehož rodič se účastní projektu, musí být na 1. stupni ZŠ. Rodiče předškolních dětí nemohou být součástí projektu. 
 
Podmínky účasti na projektu PT Lašsko:

1. Řádně vyplněná on-line přihláška na příměstský tábor, podepsaná a odevzdaná v Astře (Odevzdáno před táborem) 

2. Písemná smlouva o poskytování  této služby mezi ASTROU, CVČ Frenštát p.R. a rodičem dítěte.  Ve dvou vyhotoveních - 1x Astra, 1x podpořená osoba-rodič. (Odevzdáno před táborem) Tiskopis ke stažení zde: http://www.astrafren.cz/ke-stazeni

3. Přihláška do zařízení péče o děti_informace o podpořené osobě.
- Pokud máte více dětí, vyplňuje se pro každé dítě zvlášť
- Pokud jde jedno dítě na více příměstských táborů, uvedou se do přihlášky všechny příměstské tábory, na které je dítě přihlášeno v rámci projektu (Odevzdáno před táborem) Tiskopis ke stažení zde: http://www.astrafren.cz/ke-stazeni

4. Doklad o vazbě 
obou rodičů (osob pečujících o děti ve společné domácnosti) na trh práce (pracovní smlouva, DPP, DPČ, potvrzení ÚP o vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, potvrzení o studiu, o účasti na rekvalifikačním kurzu,…). (Odevzdáno před táborem) Tiskopis ke stažení zde: http://www.astrafren.cz/ke-stazeni


5. Řádně vyplněná  a podepsaná docházka pro evidenci dětí na jednotlivých příměstských táborech. (Při nástupu na tábor)
 

Více informací o tomto projektu Vám poskytne
Bc. Ilona Golichová, tel: 736 480 462, e-mail: golichova@astrafren.cz.