Novinky

05.05.2020 Kroužky v Astře budou!

Na pondělí 18.5. plánujeme obnovení činnosti Astry v souladu s nařízením vlády. Bližší informace čtěte v článku na www.astrafren.cz

11.03.2020 Provoz ASTRY přerušen!

Od dnešního dne 11.3. do odvolání vzhledem k vládnímu nařízení rušíme kroužky, akce i pronájmy v Astře. Provoz Astry je přerušen. Zrušené akce: 11.-13.3. Týden vědy, 13.3. Sedmihlásek, 20.3. Balastra, 22.3. Poikování. Děkujeme za pochopení.

03.02.2020 Kroužek hudebních kurzů zrušen pro nemoc pedagoga

Vzhledem k nemoci pedagoga, rušíme, v týdnu 3. 2. - 7. 2. 2020, kroužek hudebních kurzů s paní Hosovou. Děkujeme za pochopení

29.01.2020 31. 1. POLOLETNÍ PRÁZDNINY - KROUŽKY ZRUŠENY

Dne 31. 1. 2020 jsou pololetní prázdniny a všechny kroužky ASTRY jsou v tento den zrušeny (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení tým ASTRY, CVČ

22.01.2020 LETNÍ TÁBORY 2020

Přihlašování bude spuštěno online v sobotu 1.2.2020 v 0:00.

Letní tábory 2020

Nastavený filtr

Zaměření: Všechny tábory

Den konání: Všechny dny

Počet nalezených akcí: 17

Hammer

OBSAZENO!

20.06.2020 "Bylo by to krásné, být bleskem nebo bouří, být vodou nebo trávou, být větrem, co vál, být kladivem v pěsti, být jiskřičkou v kouři a kovadlinou být a znít a ocelově zvonit, to bych si tak přál." Je určen táborníkům od 15 let. Jeho náplň je netradiční a opírá se o zážitkovou pedagogiku. POZOR! Jen přihlášení nebude stačit, přihlášení na tento tábor nezaručuje tvoji účast. Buď trpělivý a počkej na email, který po tvém přihlášení přijde, dozvíš se, co tě čeká. Rychlost přihlášení je důležitá, v půlce února (po 16.2.) budeme přihlášené kontaktovat s informacemi. Pojď společně s námi do této koncepce tábora! Život je výzva! Neboj se přihlásit i přes naplněnou kapacitu tábora. Vše se může ještě změnit! Termín: 20. - 27. 6. 2020 (sobota-sobota, 8 dní) Věk: od 15 let Místo: Staré Hamry a okolí Ubytování: stany, chata, po širákem - vše je možné Hlavní vedoucí: Bc. Kateřina Smolanová (Kasmína), +420 736 480 463, smolanova@astrafren.cz (email nebude k dispozici v termínu 31.1.-15.2.2020 z důvodu čerpání dovolené, děkuji za trpělivost, v případě potřeby kontaktujte Mgr. Jana Hilšera, +420 736 480 464, hilser@astrafren.cz) Cena: 2 400 Kč

Ledové království

OBSAZENO!

01.07.2020 Tábor je určen pro všechny malé prince, princezny, fanoušky sněhuláka Olafa, trollů, mluvícího soba, královny Elsy, její sestry Anny a dalších postav, písniček a momentů z Ledového království. Vydejme se společně do království Arendelle plného zimy a ledu i uprostřed horkého léta. Elsa má nadpřirozené schopnosti a svou magií neúmyslně zaklela království do věčné zimy. Po hádce se sestrou Annou uteče Elsa do hor, kde si postaví svůj hrad z ledu. Všichni lidé chtějí, aby Elsa vrátila do města zpátky léto, ale ona sama neví, jak to udělat. Pojďme ji společně pomoci vyřešit záhadné úkoly, které ji po cestě na hrad dal Olaf. Potřebuje k tomu ale pomocníčky, sama úkoly splnit nedokáže. Pomůžete ji, aby se v Arendelle opět blýskalo na lepší časy, všichni byli šťastní a obklopeni létem? Tábor je určen převážně dětem předškolního věku a dětem do 7 let. Vedoucí mají zkušenosti s prací s předškolními dětmi a s vedením příměstských táborů. Hlavní vedoucí Bc. Andrea Lorencová, 733 304 072, andrealorencova@seznam.cz Program tábora bude zaměřen na pohybové a rukodělné aktivity, práci v kolektivu a rozvíjení kreativity dětí. Strava je zajištěna 3x denně - svačinka-oběd-svačinka a celodenní pitný režim ( děti si donesou označenou PET láhev)

Římani!!!

Poslední 2 místa!

02.07.2020 Římané zvedají své zbraně, tak, Galové, hrrr na ně! Termín: 2. - 12. 7. 2020 (11 dní) Věk: 6 - 11 let Místo: Hájenka Semetín Ubytování: pevná budova Hlavní vedoucí: Mgr. Jan Hilšer (Jeník) - 736 480 464, hilser@astrafren.cz Cena: 4 200 Kč Tábor je v režii oddílu Duha Klubáci a má dlouholetou tradici (loni Jak to všechno začalo, předtím Bylo Nebylo, ještě předtím Tajemství Kruvalu atd.) www.duhaklubaci.cz O děti je na táboře postaráno ve všech směrech. Tým vedoucích se skládá z 13 lidí - hlavní vedoucí, zdravotník, hospodář, 6 oddílových vedoucích, 1 osobní asistent, kuchařka a 2 pomocníci v kuchyni. Všechny vedoucí pečlivě vybíráme. Jsou to lidé, kteří se celoročně podílí na chodu oddílu nebo dlouholetí externisté. Všichni vedoucí jsou způsobilí práce s dětmi, mají zkušenosti a postupně si procházejí patřičnými kurzy. Jsou mezi námi také studenti či již vystudovaní psychologové a pedagogové. Se zkušenostmi, které s pořádáním táborů máme, si dovolujeme tvrdit, že tábor je velmi pečlivě připraven. Důraz klademe především na pozitivní přístup a bezpečnost. Umíme připravit opravdu poutavý program a také umíme zvládat krizové situace, které mohou nastat. Tábor probíhá v krásném přírodním prostředí na samém konci obce Semetín. Jsme ubytovaní ve zrekonstruované hájence, kde jsou 4 velké pokoje, herna, jídelna, kuchyň a samozřejmě sociální zařízení. Ihned před chatou je velká louka s ohništěm, na kterou navazují lesy. Jezdíme zde už řadu let a místo je to opravdu ideální. V ceně tábora je zahrnuto vše - ubytování, strava, doprava vlastním autobusem tam i zpět (cesta je z Frenštátu p. R.) a programový materiál. Jsou to pro vás tedy konečné náklady. Chcete se dozvědět ještě více a třeba vidět fotky z loňska? Podívejte se zde: www.duhaklubaci.cz/rimani Také můžete samozřejmě kontaktovat hlavního vedoucího Jeníka Hilšera.

Léto v pohybu

Poslední 3 místa!

07.07.2020 Pro děti, které mají rády pohyb, sport a výzvy. Kromě klasických her budeme více sportovat a překonávat sama sebe. Čekají nás pohybově pestré 4 dny. Věk děti - 6-10 let Vedoucí se zkušenostmi s vedením příměstských táborů a prací s dětmi mladšího školního věku. Hlavní vedoucí : Bc.Ilona Golichová, 736 480 462, golichova@seznam.cz Strava: 3x denně - svačinka-oběd-svačinka a celodenní pitný režim Program: 1.den Míčové hry - volejbal, košíková, házená, fotbal, vybíjená, .... 2.den Zimní sporty - curling, hokej, bruslení, krasobruslení ... 3.den Letní sporty - gymnastika, atletika, kuličky, šipky,... 4.den Netradiční sporty - disc golf, freesbee, ringo,... Děti budou potřebovat sportovní obuv i oblečení a to jak na venek tak i do budovy. Program bude přizpůsoben počasí.Pitný režim je zajištěn, děti budou potřebovat jen svou PET láhev, nejlépe označenou.

DiscGolf Camp 2020

OBSAZENO!

10.07.2020

Termín: 10. - 17. 7. 2020
Počet dní: 8
Název: DiscGolf Camp 2020
Věk: 8 - 18 let
Cena: 3650,-
Hlavní vedoucí: Mgr. Michal Grepl, tel: 736 480 460, Mail: grepl@astrafren.cz 

DiscGolf Camp 2020 je zacílen na mladé discgolfové naděje, které jsou v počáteční fázi svého rozletu nebo se řadí mezi pokročilé discgolfisty kteří se stále chtějí posouvat kupředu. 


Camp je zaměřen na rozvoj nejen discgolfových dovedností, ale také na osobnostně sociální rozvoj.

Díky discgolfu a dalším táborovým hrám získá dítě větší povědomí o sobě samém a své roli nejen na discgolfovém hřišti, ale i v životě.


Snažíme se v dětech budovat základy samostatnosti, zodpovědnosti, fairplay a práce v týmu.


Cílem je ovládnout základní discgolfové dovednosti, prohlubovat je a seznamovat se s krásou i úskalími jak tohoto sportu, tak i života.


Pod vedením špičkových instruktorů budeme zdolávat nově vybudované 18 ti jamkové hřiště, které je vybudováno v těsné blízkosti horské chaty a golfového hřiště Búřov.


Zázemí chaty Búřov a její kuchyně, kde se o nás bude starat discgolfový šéfkuchař Šimon Galia, se stane kvalitním zázemím pro všechny mladé discgolfové naděje.


Pevně věříme, že díky DiscGolf Campu 2020 vlétnete do discgofového světa posíleni o delší drivy, přesnější příhozy a jistější putty. Zároveň věříme, že po DiscGolf Campu 2020 budete v reálném životě zase o něco zodpovědnější, samostatnější a motivovanější v práci na sobě samém.

 

 

Cesta kolem světa za 5 dní

OBSAZENO!

13.07.2020 Chceš zažít dobrodružství? Výdej se s námi na cestu kolem světa a pomoc nám překonat rekord. Asie, Afrika, Austrálie, Antarktida, Amerika. Zvládneme to? Termín: 13. - 17. 7. 2020 Věk: 6 - 11 let Místo: ASTRA, CVČ Frenštát a okolí Hlavní vedoucí: Anna Aujezdská, +420 737 845 288, annaau@seznam.cz Cena: 1500 Kč - tábor je součástí projektu Rodina na dlani, jehož účastníci platí pouze polovinu ceny.

Země draků

Poslední místo!

16.07.2020 Vše začalo v dávných dobách, to ještě nebi vládli draci... ...dnes pětice vyvolených, snad prastarou dračí věštbu vyplní. Termín: 16. - 26. 7. 2020 (čtvrtek-neděle) Věk: 6 - 11 let Počty: kapacita tábora je 40 dětí a 11 provozních pracovníků=dobrovolníků (8 vedoucích je u dětí, 3 zajišťují technické a stravovací zázemí) Místo: táborová základna Myšinec, Budišovice Ubytování a zázemí tábora: Táborová základna se nachází na okraji obce Budišovice, celý areál je oplocen, v zahradě jsou dvě pevné budovy. V jedné spíme na 6-8 lůžkových pokojích. Postele jsou vybaveny matrací, prostěradlem, polštářem. Spací pytel si účastník tábora zajistí sám. V druhé budově je sociální zařízení - umyvadla, wc, sprchy, jídelna, společenská místnost, kuchyně. Program: celý tábor je velký příběh, kdy může trochu napovědět úvodní slovo: "vše začalo v dávných dobách, to ještě nebi vládli draci. .dnes pětice vyvolených, snad prastarou dračí věštbu vyplní". Děti jsou na táboře rozděleni do čtyř oddílů, které po většinu dne fungují paralelně. Program dne se skládá z pestrých aktivit a her zaměřených na fyzičku, zručnost, smysly, motoriku, atd. Po obědě mají děti odpolední klid. Večer bývá zakončen táborovým ohněm, zpíváním ze zpěvníků s kytarami nebo jinou večerní aktivitou. Stravování: je zajištěno 5 x denně pestrou domácí stravou připravovanou našimi zkušenými kuchařkami a pomocníky. Pitný režim je k dispozici nepřetržitě a v době velkých veder je na něj kladen obzvlášť velký důraz. Hlavní vedoucí: Mgr. Silvie Šrubařová (pedagog volné času ASTRY, CVČ) Cena: 4 200 Kč, zahrnuje dopravu vlastním autobusem na tábor a zpět, ubytování, stravování, programový materiál, spotřební materiál, nepřetržitý dohled a vedení dětí

Na hraně

OBSAZENO!

18.07.2020 Stojíš-li na hraně, cítíš se nahraně, pak velmi snadno, dosáhneš na dno. Již 17. ročník letního tábora oddílu Artušovci na 15 dní. www.artusovci.cz Termín: 18. 7. - 1. 8. 2020 (od soboty do soboty, 15 dní) Věk: od 11 do 17 let Místo: Lhotka u Litultovic Ubytování: táborová základna na louce nedaleko Opavy, ubytování je ve stanech s dřevěnou podsadou Hlavní vedoucí: Bc. Kateřina Smolanová (Kasmína), +420 736 480 463, smolanova@astrafren.cz (email nebude k dispozici v termínu 31.1.-15.2.2020 z důvodu čerpání dovolené, děkuji za trpělivost, v případě potřeby kontaktujte jiného zaměstnance Astry) Cena: 4 100 Kč (v ceně je ubytování, doprava tam i zpět autobusem z Frenštátu, strava 5 x denně, pitný režim, programové a technické zajištění) Tábořiště: Jerryho camp ve Lhotce u Litultovic Vybavení tábořiště: nachází se na louce uprostřed lesů nedaleko Lhotky u Litultovic, je bez elektřiny (mobily a jiná elektronika jsou pro tento typ tábora nepřípustné), ubytování je ve stanech s podsadou (po dvojicích), stan je vybaven dvěmi postelemi s matracemi (spí se vlastním spacáku) a poličkou na drobnosti, zastřešená dřevěná kuchyně s jídelnou, vaří se na kamnech, ve kterých se topí dřevem, pitná voda se dováží z vesnice, koupání je zajištěno polní sprchou Táborový program: celotáborový příběh, nejrůznější hry a aktivity (týmové, komunikativní, sportovní, společenské,...), večerní táborové ohně a zpěv s kytarou, pomoc v kuchyni Vedoucí: jsou dobrovolníci a hlavně srdcaři, kteří většinou vyrostli na našich táborech a později se přidali k jejich organizaci. Jezdíme ve skupině 13 vedoucích (3 v technickém zázemí (kuchyň, nákupy) a 10 vedoucích u oddílu Fungování tábora: účastníci jsou rozděleni do 5 týmů, ve kterých se snaží soutěžit mezi sebou a naplňovat příběh tábora, o každý tým se starají 2 vedoucí. Každý den má 1 tým službu a pomáhá s chodem tábora (práce v kuchyni, příprava dřeva a večerního ohně, umývání nádobí). Ostatní 4 týmy se účastní programu. Během tábora máme i celodenní výpravy nebo návštěvu koupaliště v Opavě. Fotogalerie z minulých ročníků: www.zonerama.com/Artusovci Více informací na www.artusovci.cz Těšíme se na vás, organizační tým LT Na hraně.

Tohle je náš svět

OBSAZENO!

20.07.2020 Život je jen jeden. Nechceme sedět doma na zadku. Chceme prožít legraci, nové zážitky a dobrodružství.

OHEŇ EŠUS STAN PŘÍRODA UZLY

Termín: 20. - 24. 7. 2020 Věk: 6 - 11 let Místo: Chata na okraji Frenštátu Ubytování: pevná budova Hlavní vedoucí: Mikesková Karolína, 770 139 742, mikeskova@astrafren.cz Cena: 1500 Kč - tábor je součástí projektu Rodina na dlani, jehož účastníci platí pouze polovinu ceny. Příměstský tábor pro vás pořádá oddíl Duha Klubáci. www.duhaklubaci.cz Na příměstském táboře se děti denně scházejí v 7:45. Společně se účastní připraveného programu a v 16:00 hodin si je rodiče opět vyzvedávají. Náš příměstský tábor je specifický místem konání. Sejdeme se každé ráno ve Frenštátě, ale program nebude probíhat tradičně v Astře. Budeme jej realizovat na chatě na okraji Frenštátu. Důvodem je větší blízkost k přírodě a vyvedení děti do nového podnětného prostředí. Chata nám otevírá nové možnosti k tvorbě a mnohotvárnosti aktivit. Program je vytvořen speciálně pro účastníky a jejich individuální potřeby. Zaměříme se na poznávání přírody, na její ochranu a možnosti, které nám příroda nabízí. Zapojíme znalosti táborových dovedností a tak si děti budou moci vyzkoušet aktivity, které jim ve škole, a často ani v domácnosti, nemůžeme poskytnou, z důvodu nevhodného prostoru či nedostupných pomůcek. Vše je realizováno na základě her, které vedou k rozvoji samostatnosti, spolupráce, ochoty pomáhat a vzájemné úcty a respektu. Děti budou pracovat jak v malých, tak velkých skupinkách, což vede k rozvoji komunikačních dovedností i kompetence naslouchat. Program je zajišťován ve spolupráci s oddílem Duha Klubáci. Vedoucími jsou nadšenci, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s vedením oddílu, tvorbou programu i organizačním zajištěním. Máme mezi sebou také absolventa pedagogické fakulty a zdravotníka s akreditovaným zdravotnickým kurzem. Cena zahrnuje stravování 3x denně, pitný režim, pedagogický dozor, programový materiál a, v našem případě, i pronájem za prostory chaty.

Bradavice

OBSAZENO!

27.07.2020 Vítejte ve světě magie,čar a kouzel! Teď máte jedinečnou příležitost stát se na letním táboře studenty naší letní kouzelnické školy. Jestli se o prázdninách nechcete pouze válet, ale chcete se naučit něco nového, poznat nové kamarády, zažít dobrodružství a láká vás tajemný svět magie, tak jste ti, které hledáme! Hledáme studenty, kteří jsou ochotni při každé příležitosti sáhnout po své hůlce a čelit neznámým stvořením, tajemným zaklínadlům a jiným nebezpečím. Hledáme však také studenty, kteří pomohou taková nebezpečí odvrátit díky svým znalostem, vědomostem, píli a připravenosti. Jste připraveni odhalit svět magických tvorů, bylin a rozmanitých kouzel? Jste odhodláni zažít skvělou zábavu, najít si nové přátele, něco zajímavého se naučit a u toho všeho prožít velké dobrodružství? Je-li vaše odpověď ANO, Škola čar a kouzel je ideálním místem pro vás. Tábor je určen dětem od 7 let, které již umí číst a psát. Strava 3x denně ( svačina-oběd-svačina) a pitný režim Vedoucí - zkušený tým vedoucích, kteří již několik let pracují s dětmi na příměstských táborech. Hlavní vedoucí Bc Ilona Golichová, 736 480 462, golichova@astrafren.cz Tento tábor je součástí projektu Rodina na dlani, jehož účastníci hradí polovinu z ceny tábora.

El Ita

OBSAZENO!

01.08.2020 El Ita opět po roce pořádá největší sněm elitních zločinců. Schází se zde pouze nejlepší z nejhorších. Patříš do El Ity i ty? Termín: 1. - 14. 8. 2020 (14 dní) Věk: 11 - 16 let Místo: TZ Štěrkovna, Litultovice - Pilný mlýn Ubytování: stany s podsadou Hlavní vedoucí: Mikesková Karolína, 770 139 742, mikeskova@astrafren.cz Cena: 4 100 Kč Tábor je v režii oddílu Duha Klubáci a má dlouholetou tradici (loni Druhá šance na Zemi, Panem., Pulčíny: Ztracený ráj atd.) www.duhaklubaci.cz O děti je na táboře postaráno ve všech směrech. Tým vedoucích se skládá z 11 zkušených dobrovolníků - hlavní vedoucí, zdravotník, hospodář, 6 oddílových vedoucích, 2 kuchaři. Všechny vedoucí pečlivě vybíráme. Jsou to lidé, kteří se celoročně podílí na chodu oddílu nebo jsou dlouholetými externisty. Všichni vedoucí jsou způsobilí práce s dětmi, mají zkušenosti a postupně si procházejí patřičnými kurzy. Jsou mezi námi také studenti či již vystudovaní psychologové a pedagogové. Se zkušenostmi, které s pořádáním táborů máme, si dovolujeme tvrdit, že tábor je velmi pečlivě připraven. Důraz klademe především na pozitivní přístup a bezpečnost. Umíme připravit opravdu poutavý program a také umíme zvládat krizové situace, které mohou nastat. Vzhledem k věkové kategorii dětí jedeme na tábor stanový. Základna se nachází na okraji vesničky Litultovice. Je rozprostřena na louce obklopené lesy. Táborová základna je opatřena 25 stany s dřevěnou podsadou. Stan obsahuje dvě lůžka s matracemi a poličku. Dalším vybavením základny je zaplachtovaná kuchyň, 2 hangáry, tee-pee a polní sprcha. Na základně jsou suché záchody, oddělené pro ženy, muže a izolace. Tento tábor je vždy zážitek na celý život. Dětem i sobě dokazujeme, že jde nejen "přežít" bez mobilů a počítačů, ale také si to dosyta užít. Velkou práci si dáváme s programem, který je vytvořen speciálně pro táborové účastníky. Skládá se hlavně z her, které mají především zážitkový, ale také výukový charakter. Zábavnou formou vedeme děti k samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci. Zaměřujeme se na práci v týmu a občas zahrnujeme i aktivity se sebereflexní tématikou. Je pro nás důležitá tvořivost, kreativita a fantazie. V ceně tábora je zahrnuto vše - ubytování, strava, doprava vlastním autobusem tam i zpět (cesta je z Frenštátu p. R.) a programový materiál. Jsou to pro vás tedy konečné náklady. V červnu před táborem se uskuteční informační schůzka pro rodiče, o které vás budeme informovat mailem. Dozvíte se zde všechny informace a budete se moci seznámit s táborovým týmem. Pokud se chcete dozvědět něco více, navštivte naše webovky www.duhaklubaci.cz/el-ita nebo neváhejte kontaktovat hlavní vedoucí Karolínu Mikeskovou.

Malovaný týden

OBSAZENO!

03.08.2020 Tábor pro nadšence tvoření - hraní - výletování. Vyzkoušíme si známé i méně známé výtvarné techniky, ve volných chvílích zahrajeme hry venku nebo na zahradě a určitě zvládneme i výlet do okolí. Tento příměstský tábor je trochu netradiční. Velká část každého dne bude zaměřena na rukodělnou tvorbu a různé výtvarné techniky s kterými se děti nemají možnost běžně setkat. Vyzkoušíme si barvení látek, recy-modelování, velkoformátovou tvorbu, drobné tvoření šperků a ozdob a mnoho dalšího. Čas nám určitě vyjde i na hry a pohyb venku nebo v tělocvičně. Součástí tábora bude i jeden výlet za hranice města. Tábor je ideálním pro děti které rády tvoří a výtvarno jim není úplně cizí. Stravování: 3x denně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, pitný režim je zajištěn nepřetržitě Cena: 1500 Kč / 750 Kč (projekt Rodina na dlani) cena zahrnuje stravování, pitný režim, programové vybavení, výtvarné potřeby, dopravu na výlet, vstupné, pedagogické vedení, režijní náklady Tento tábor je součástí projektu Rodina na dlani, jehož účastníci hradí polovinu z ceny tábora.

Taneční léto

OBSAZENO!

10.08.2020 Taneční léto je příměstský tábor který funguje už několikátým rokem. Je zaměřen převážně na tanec a pohybové hry a to v budově i venku. Děti se naučí základní taneční kroky různých stylů tance, naslouchat hudbě a rytmu a dozví se hodně zajímavých věcí o tanečním světě. Součástí tábora jsou kolektivní a seznamovací hry a čas strávený zábavou i různými tvořivými aktivitami. Obohacením je i zajímavý výlet do okolí. Vedoucí mají dluholeté zkušenosti s vedením dětí jak po pedagogické tak i po taneční stránce. Denně nabízí dětem zážitky, na které jen tak nezapomenou. Hlavní vedoucí: Markéta Šenkeříková, 737 739 615, marketka.senkerikova@centrum.cz Taneční léto je určeno jak dívkám, tak i chlapcům ve věku od 7 do 12 let. Scházet se budeme denně v 7:45, abychom v 8:00 mohli začít s programem. Dětem je zajištěno stravování formou 2 svačinek a oběda a pitný režim. Děti si na tábor vezmou pevnou sportovní obuv a sportovní pohodlné oblečení, ve kterém se jim bude dobře tančit a také označenou PET láhev na pití, aby se mohly v průběhu tance kdykoli napít. Tento tábor je součástí projektu Rodina na dlani, jehož účastníci hradí polovinu z ceny tábora.

Inforis (Kudy z nudy 9)

Poslední 2 místa!

14.08.2020 Magie začíná proudit i do našeho světa, tím jsou hranice světů narušeny a hrozí jejich zničení. Nikdo neví, kam to celé spěje. Je potřeba vyslat výpravu, která zjistí, co se děje a pokud to bude možné, katastrofu zastavit. Budeš i Ty mezi vyvolenými hrdiny?!? ... Do našich řad hledáme kouzelníky, válečníky, nekromanty, bardy, felčary, ... Jsou vítány všechny rasy - elfové, lidé, trpaslíci, ale také dryády, enti, orkové a další bytosti známého světa. Pokud máš dost odvahy a odhodlání postavit se nebezpečí, tak neváhej a přidej se k nám! LT INFORIS aneb "Kudy z nudy" - již 9.ročník Termín: 14.-23.8. - odjezd od Astry v pátek kolem 15:00 Místo: TZ Švrčkovo se nachází v malebném prostředí přírodního parku Vizovických vrchů, u Újezdu u Valašských klobouk. Je zde postaveno na louce u lesa asi 20 plně vybavených stanů stanů s dřevěnou podsadou ( na každé posteli je matrace s potahem, polštář a deka), suché záchody a umývárka.K dispozici je pevná budova, kde je kuchyň, výdejna jídla, jídelna / společenská místnost, sprchy a izolace. Věk: 9 - 15 let (děcka, co s náma jela loni a je jim už víc, mohou jet i letos, rádi je zas uvidíme :)) Vedoucí: - hlavní vedoucí Bc. Ilona Golichová, tel: 736 48 462 , golichova@astrafren.cz - programová vedoucí Bc. Alžběta Tkáčová a tým zkušených vedoucích - zdravotník - odborný lékař MuDr. Lukáš Jaroň - kuchařka s dlouholetou praxí a zkušenostmi s vařením na táborech Program: Nabízíme dětem pobyt plný dobrodružství, soubojů, magie, kreativity a fantazie, sportu, různých her, zábavy a nových zážitků. Bližší informace o táboře získáte: -u Bc.Ilony Golichové-tel.: 736 480 462, golichova@astrafren.cz -na informační schůzce, která se bude konat v červnu (termín a čas vám bude zaslán e-mailem)

Od pravěku k robověku

OBSAZENO!

17.08.2020 Žádné nudné léto! O chytrou zábavu je i letos postaráno! Příměstské tábory plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů Letošní téma: Vznik a vývoj života na Zemi aneb od Pravěku k "Robověku" Toto léto se vydáváme na dobrodružnou cestu po stopách vzniku a vývoje života na Zemi. Děti se v prvních dnech seznámí s přírodními živly - vodou, ohněm a větrem, které na Zemi vládly na počátku světa. Středa bude věnována studiu člověka. Děti si vytvoří jednotlivé části lidského těla (srdce, plíce, kosti aj.) a názorně zjistí, jak tyto orgány fungují. A v závěru týdne nás čeká věk vědy a techniky, během kterého si postavíme nejrůznější mechanické stroje a rakety. Nebudou chybět ani různé vědecké experimenty, tematické exkurze, celotáborová hra, pohybové aktivity, zábavné hry Program: Pondělí - Éra živlů Úterý - exkurze Středa - Éra člověka Čtvrtek - exkurze Pátek - Éra vědy a techniky Pro koho je příměstský tábor určen? Tábor je ideální pro všechny zvídavé žáky prvního stupně ZŠ, 6 - 12 let (doporučujeme po absolvování první třídy) Cena zahrnuje - zkušené vyškolené lektory VĚDA NÁS BAVÍ (převážně lektoři z vědeckých kroužků) - materiál na experimenty - oběd + svačinky - pitný režim (donést si vlastní láhev) - vstupné na exkurze - odměny (diplomy, odznaky, logické hry aj.) Garantem tohoto tábora je Bc. Ilona Golichová, tel: 8736 480 462, golichova@astrafren.cz

Příběh Malého Stromu

OBSAZENO!

24.08.2020 Hau kola! Prožij s námi nezapomenutelný knižní příběh Malého Stromu, chlapce s indiánskými kořeny, který vyrůstá se svými prarodiči v horách. Aby ses stejně jako Malý Strom naučil indiánským dovednostem a získal příslušné znalosti, čekají Tě nelehké zkoušky. Budeš se muset spolehnout jak sám na sebe, na svou fyzickou i psychickou sílu, tak také na soudržnost svého kmene v čele s náčelníkem. Na táboře se setkáš s indiánskými zbraněmi, s indiánem Hoksila-Toh, který pobýval s indiány v Kanadě a nyní se snaží žít indiánským způsobem života. Vyzkoušíš si střílet z luku, rozdělat oheň, podíváš se do týpí, zatancuješ si a zazpíváš v taneční aréně, vyrobíš si indiánské šperky, naučíš se jejich typické hry a šifry a mnoho dalšího. Poznej přírodu jinak ?? Hau kola! Tento tábor je určen dětem od 8 let, nbo které již absolvovaly 1 třídu ZŠ Vedoucí mají dlouholetou zkušenost s pořádání tábora tohoto typu. Hlavní vedoucí Bc. Andrea Lorencová, 733 304 072, andrealorencova@seznam.cz Stravování je zajištěno formou oběda a 2 svačinek včetně pitného režimu( doporučujeme dát dětem vlastní podepsanou PET láhev) Tento tábor je součástí projektu Rodina na dlani, jehož účastníci hradí polovinu z ceny tábora.

Taneční léto 2

24.08.2020 Pro velký zájem jsme se rozhodli otevřít ještě jeden příměstský tábor a to Taneční léto 2 Tento příměstský tábor je také zaměřen převážně na tanec a pohybové hry a to v budově i venku. Děti se naučí základní taneční kroky různých stylů tance, naslouchat hudbě a rytmu a dozví se hodně zajímavých věcí o tanečním světě. Součástí tábora jsou kolektivní a seznamovací hry a čas strávený zábavou i různými tvořivými aktivitami. Obohacením je i zajímavý výlet do okolí. Vedoucí mají dluholeté zkušenosti s vedením dětí jak po pedagogické tak i po taneční stránce. Denně nabízí dětem zážitky, na které jen tak nezapomenou. Hlavní vedoucí: Markéta Šenkeříková, 737 739 615, marketka.senkerikova@centrum.cz Taneční léto 2 je určeno jak dívkám, tak i chlapcům ve věku od 7 do 12 let. Scházet se budeme denně v 7:45, abychom v 8:00 mohli začít s programem. Dětem je zajištěno stravování formou 2 svačinek a oběda a pitný režim. Děti si na tábor vezmou pevnou sportovní obuv a sportovní pohodlné oblečení, ve kterém se jim bude dobře tančit a také označenou PET láhev na pití, aby se mohly v průběhu tance kdykoli napít. Tento tábor již není součástí projektu Rodina na dlani.

Filtry

červen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30