Novinky

04.11.2019 Termín zaplacení kroužků je tady!

Splatnost zápisného kroužků na školní rok 2019-2020 je 1. 11. 2019, prosím, zkontrolujte si, zda jste již odeslali platbu za vámi navštěvované kroužky. Pokud jste tak ještě neučinili, platbu můžete uhradit převodem na účet Astry pod přiděleným variabilním číslem nebo v hotovosti na pokladně Astry v pondělí nebo středu. Děkujeme za spolupráci, ASTRA

22.10.2019 Podzimní prázdniny

Blíží se podzimní prázdniny, které jsou 29. (státní svátek) a 30.-31.10. (pondělí, úterý, středa). V těchto dnech je ASTRA uzavřena a kroužky neprobíhají! Tak si užijte volno :)

03.09.2019 Přihlas se včas!

Registrace do kroužků byla spuštěna teprve před 2 dny, ale již dnes zaznamenáváme 265 přihlášek. Nabízíme 60 kroužků různých zaměření, stačí si jen vybrat. Zájem je obrovský! Děkujeme! Kroužky rozjíždíme na přelomu září a října.

23.08.2019 OD 1. ZÁŘÍ PROBĚHNE ZÁPIS DO KROUŽKŮ

Zápis do kroužků Astry probíhá od 1. září 2019. Registrace probíhá online zde na našich webových stránkách. Přihlášku je nutné vytisknout, podepsat a odevzdat na naší recepci nebo internímu zaměstnanci ASTRY, CVČ.

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

Parťáci – nový kroužek v Astře

17.07.2019 Parťáci jsou kroužek pro kluky i holky, kteří potřebují více pozornosti. Pro všechny, o kterých se říká, že „zlobí“, neposedí, neposlouchají, mají problém navazovat sociální vazby, nedodržují hranice a podobně.
Společně se budeme učit naslouchat si, respektovat pravidla, držet se morálních zásad a v naší bezpečné parťácké partě zažívat spoustu srandy.
 
Parťácký vedoucovský tým se skládá z nadšených lidí, kteří chtějí za dětmi vidět jejich příběh a pochopit jejich svět. Jsou to lidé, kteří se dětem a mládeži věnují celoročně a mají patřičné zkušenosti. Mezi sebou máme psychologa, sociálního pracovníka, vychovatele, právníka, pedagoga a pár šikovných studentů.
 
Parťáci se budou scházet 1x týdně, vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:00. Někdy budeme vevnitř, jindy zas venku. Celý programový systém je založen na pravidlech a hranicích, zážitkovém učení, skupinové dynamice a psychosociálních východiscích.
Vzhledem k tomu, že jde o kroužek financovaný projektem, je pro účastníky zcela zdarma. Nutná je ale pravidelná účast a omlouvání absencí. V případě potřeby bychom také byli rádi za konzultace s rodiči.
 
Maximální velikost skupiny je 12 dětí. Po přihlášení se domluvíme buď na telefonu nebo na osobním setkání s rodičem či zákonným zástupcem a o dítěti si popovídáme. Spoluúčast rodičů považujeme za klíčovou, abychom mohli dítěti lépe porozumět.
 
Pro koho Parťáci nejsou určeni?
Pro děti, které jsou odtrženy od reality (např. autismus či schizofrenie). Vše je ale individuální. Stačí zavolat a na všem se domluvíme. Dokážeme si představit mít ve skupině dítě s Aspergerovým syndromem či vysokofunkčním autismem, nicméně vše chce řádně probrat.
Parťáci také nejsou určeni pro děti s mentální retardací.

Na všechny Parťáky se moc těšíme a věříme, že společně zažijeme neobyčejné zážitky a něco si odneseme do života.
 
Pokud si nejste jistí, jestli je kroužek pro vaše dítě vhodný, napište nebo zavolejte.

Schůzka s rodiči proběhne ve čtvrtek 3. 10. 2019 v 16:30
První schůzka s Parťáky pak 10.10. 2019 v 16:30

Garant: Mgr. Jan Hilšer, 736 480 464, hilser@astrafren.cz

Pozn. přihlašování je možné od začátku září 2019 přes www.astrafren.cz