Novinky

10.09.2019 Pozor změna! Zahajovací schůzka IMPROVE YOURSELF (PARKOUR)

Vážení rodiče, Zahajovací schůzka IMPROVE YOURSELF (PARKOUR) mladší bude v úterý 24. 9. v 16.00. Zahajovací schůzka IMPROVE YOURSELF (PARKOUR) starší bude v úterý 24. 9. v 17.00. Děkujeme za pochopení

03.09.2019 Přihlas se včas!

Registrace do kroužků byla spuštěna teprve před 2 dny, ale již dnes zaznamenáváme 265 přihlášek. Nabízíme 60 kroužků různých zaměření, stačí si jen vybrat. Zájem je obrovský! Děkujeme! Kroužky rozjíždíme na přelomu září a října.

23.08.2019 OD 1. ZÁŘÍ PROBĚHNE ZÁPIS DO KROUŽKŮ

Zápis do kroužků Astry probíhá od 1. září 2019. Registrace probíhá online zde na našich webových stránkách. Přihlášku je nutné vytisknout, podepsat a odevzdat na naší recepci nebo internímu zaměstnanci ASTRY, CVČ.

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

20.05.2019 POKLADNA - UZAVŘENA

Dnes 20.5. 2019 je, z důvodu účasti na školení, pokadna ASTRY, CVČ uzavřena. Děkujeme za pochopení

Rybáři čistili řeku Lomnou

14.05.2019 Děti z rybářských kroužků Na háčku MO ČRS Frenštátě p. R. provedly i letos před zahájením pstruhové sezóny, brigádu na toku Lomná a Lubina v úseku od soutoku řek Lomné a Lubiny po obchod Hruška a nad obchodem Penny.

Brigáda se uskutečnila 9. dubna 2019. Snahu 23 dětí z rybářských kroužků přišli podpořit i sourozenci a rodiče. Sraz účastníků byl u autokempu. Následně jsme se všichni přesunuli na soutok obou řek. Zde se děti i dospělí rozdělili do dvou skupin, rozdali jsme pytle na odpad, rukavice a provedli poučení.

Děti sbíraly odpad z obou břehů a v korytě řeky se pohybovali vedoucí rybářského kroužku a dospělí, kteří odpad podávali dětem. Převažovaly plasty, papíry a obaly od potravin. Na řece Lubině v úseku pod Penny se nacházelo velké množství odpadu od potravin. Odpad byl pečlivě roztříděn a ponechán na dvou místech k odvozu technickými službami města Frenštát.

Samozřejmě jsme vytáhli z vody i trofejní kusy jako byla dámská bota, mikina, židle, disk na osobní automobil, pneumatiku, koberec, župan, batoh, plavecké brýle či plastový kbelík a nespočet dalších předmětů, které ve vodě nebo okolo ní nepatří.

I když děti nemají pracovní brigádnickou povinnost, přesto se této akce zúčastnily. Mladí rybáři a rodiče jsou každoročně překvapeni, jaké množství odpadu nasbírají. Tyto děti nejenže loví ryby, ale také se učí, jak se chovat ohleduplně k přírodě. Za tuto snahu patří všem mladým rybářům a jejich rodičům velký „dík“.

Podrobnou fotodokumentaci z této akce naleznete zde: https://rybarifrenstat.rajce.idnes.cz/Uklid_reky_Lomne_9.4.2019

Vedoucí rybářské mládeže Bronislav Bartoš