Novinky

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

20.05.2019 POKLADNA - UZAVŘENA

Dnes 20.5. 2019 je, z důvodu účasti na školení, pokadna ASTRY, CVČ uzavřena. Děkujeme za pochopení

14.05.2019 DEN RODINY - v tanečním sále ASTRY, CVČ

Vzhledem k nepříznivému počasí oslava Dne Rodiny uskuteční v tanečním sále ASTRY, CVČ. AKCE začíná v 15:00. Všichni jste srdečně zváni.

29.04.2019 1. 5. a 8. 5. - ASTRA Uzavřena

Dámy a pánové, Vážení příznivci ASTRY. Následující dvě středy 1. 5. a 8. 5. bude ASTRA uzavřena, vzhledem ke státním svátkům. Činnost kroužků se tedy v tyto dny ruší (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení, ředitel ASTRY, CVČ Grepl

26.03.2019 Nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE

Náš nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE zavede děti na cestu časem. Je plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů. Společně objevíme ty největší, velké i malé vynálezy lidstva. Tento tábor je pro všechny nadšené badatele od 6 do 12 let, kteří hledají souvislosti, chtějí poznat a pochopit vztahy věcí kolem nás. Příměstský tábor se bude konat v době od 1.7. do 4.7.2019. Více o tomto táboře najdete v sekci letní tábory 2019

Rybáři čistili řeku Lomnou

14.05.2019 Děti z rybářských kroužků Na háčku MO ČRS Frenštátě p. R. provedly i letos před zahájením pstruhové sezóny, brigádu na toku Lomná a Lubina v úseku od soutoku řek Lomné a Lubiny po obchod Hruška a nad obchodem Penny.

Brigáda se uskutečnila 9. dubna 2019. Snahu 23 dětí z rybářských kroužků přišli podpořit i sourozenci a rodiče. Sraz účastníků byl u autokempu. Následně jsme se všichni přesunuli na soutok obou řek. Zde se děti i dospělí rozdělili do dvou skupin, rozdali jsme pytle na odpad, rukavice a provedli poučení.

Děti sbíraly odpad z obou břehů a v korytě řeky se pohybovali vedoucí rybářského kroužku a dospělí, kteří odpad podávali dětem. Převažovaly plasty, papíry a obaly od potravin. Na řece Lubině v úseku pod Penny se nacházelo velké množství odpadu od potravin. Odpad byl pečlivě roztříděn a ponechán na dvou místech k odvozu technickými službami města Frenštát.

Samozřejmě jsme vytáhli z vody i trofejní kusy jako byla dámská bota, mikina, židle, disk na osobní automobil, pneumatiku, koberec, župan, batoh, plavecké brýle či plastový kbelík a nespočet dalších předmětů, které ve vodě nebo okolo ní nepatří.

I když děti nemají pracovní brigádnickou povinnost, přesto se této akce zúčastnily. Mladí rybáři a rodiče jsou každoročně překvapeni, jaké množství odpadu nasbírají. Tyto děti nejenže loví ryby, ale také se učí, jak se chovat ohleduplně k přírodě. Za tuto snahu patří všem mladým rybářům a jejich rodičům velký „dík“.

Podrobnou fotodokumentaci z této akce naleznete zde: https://rybarifrenstat.rajce.idnes.cz/Uklid_reky_Lomne_9.4.2019

Vedoucí rybářské mládeže Bronislav Bartoš