Novinky

30.06.2020 VRATKY ZÁPISNÉHO ZA 2. POLOLETÍ KROUŽKŮ ASTRA CVČ

Od 1. 7. - 31. 8. je možné žádat o vrácení části zápisného za 2. pololetí kroužků ASTRY, CVČ. Žádost o vratku se vyplňuje přes klientské centru: astrafren.iddm.cz

05.05.2020 Kroužky v Astře budou!

Na pondělí 18.5. plánujeme obnovení činnosti Astry v souladu s nařízením vlády. Bližší informace čtěte v článku na www.astrafren.cz

11.03.2020 Provoz ASTRY přerušen!

Od dnešního dne 11.3. do odvolání vzhledem k vládnímu nařízení rušíme kroužky, akce i pronájmy v Astře. Provoz Astry je přerušen. Zrušené akce: 11.-13.3. Týden vědy, 13.3. Sedmihlásek, 20.3. Balastra, 22.3. Poikování. Děkujeme za pochopení.

03.02.2020 Kroužek hudebních kurzů zrušen pro nemoc pedagoga

Vzhledem k nemoci pedagoga, rušíme, v týdnu 3. 2. - 7. 2. 2020, kroužek hudebních kurzů s paní Hosovou. Děkujeme za pochopení

29.01.2020 31. 1. POLOLETNÍ PRÁZDNINY - KROUŽKY ZRUŠENY

Dne 31. 1. 2020 jsou pololetní prázdniny a všechny kroužky ASTRY jsou v tento den zrušeny (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení tým ASTRY, CVČ

REKOVICE OPEN 2019 - DISCGOLFOVÝ TURNAJ

30.04.2019 V sobotu 20. 4. 2019 se místní discgolfové hřiště Rekovice stalo kolbištěm pro 30 discgolfových nadšenců.

Discgolfový turnaj Rekovice Open 2019 se otevřel pro tři soutěžní kategorie a hrál se systémem 3 x 9 jamek.

Tradiční turnaj, který se koná vždy na jaře a na podzim nás i letos potěšil velmi pohodovou a přátelskou atmosférou, kterou k dokonalosti doladilo i nádherné počasí.

Turnaj zaměřený na rozvoj discgolfu na místní a lokální úrovni s sebou přinesl hned několik zajímavých soubojů. V každé kategorii se bojovalo až do posledního hodu a bylo se opravdu na co dívat. Tři kategorie, tři tuhé souboje o pódiové umístění, tři vítězové a jedno turnajové eso, takto by se ve zkratce dal popsat turnaj Rekovice Open 2019.

V kategorii Junior do 15 let se o celkové vítězství přetahovali kopřivnický Tomáš Hanzelka a člen discgolfového týmu ASTRY Kristián Kvita. Oba borci vstupovali do závěrečného 3. kola se stejným skóre 55 hodů. Do poslední jamky se kluci přetahovali a ocelkové vítězství. Nakonec se vítězem stal hráč týmu ASTRY Kvita Kristián s celkovým počtem hodů 83. Tomáš Hanzelka obsadil 2. místo s 84 hody a diplom za třetí místo si z turnaje odnesl Martin Kundrát a to se skórem 92 hodů.

V kategorii hráčů nad 40 let si své vítězné tažení velmi dobře režíroval přerovský Martin Zdráhal, který svým konkurentů utek o 7 hodů a s celkovým skóre 81 se stal vítězem své kategorie. Napínavý duel se odehrál v souboji o stříbrnou pozici, kde se svými vyrovnanými výsledky dva hráči zasloužili o nadstavbový rozhoz, který měl rozhodnout o konečném umístění na 2. místě. Pavel Kundrát týmu ASTRY a Petr Ryšánek, člen klubu Moravian Gators měli po třech kolech shodně 88 hodů. V nadstavbovém rozhozu byl šťastnějším hráčem Pavel Kundrát, který tak obsadil příčku druhou a Petr Ryšánek se umístil na příčce třetí.

V kategorii Open, která je otevřená všem hráčům ve věku 19 a více let se v prvních dvou kolech dařilo lokálním hráčům. Jak hráči discgolfového týmu Zfaranci, tak hráči z Kozlovic vstupovali do třetího kola turnaje s velmi nadějnou vidinou na bednové umístění. Třetí kolo však přineslo pár chyb a tak se z místních borců na pódium probojoval pouze Kozlovický Aleš Grochal a to na třetí místo. O celkovém vítězi kategorie Open musel rozhodnout nadstavbový rozhoz. Ještěr z Nového Jičína Michal Grepl a orel z Uničova Petr Bujnošek naházeli shodně 77 hodů. Oba hráči se dlouhodobě potkávají na turnajích po celé ČR a Rekovice Open 2019 měla být další prověrka jejich aktuální formy. Orel z Uničova nakonec vzlétl o něco výše a díky svému výkonu přistál a usedl na příčce nejvyšší.

Nejzářivější okamžik turnaje zaznamenal junior Kvita Kristián, který na jamce číslo 9 vyvěsil ESO a stal se tak vítězem turnajového acepoolu. Díky všepřítomnosti Petra Bujnoška jsme tento zářivý okamžik zaznamenali na video a můžete ho shlédnout ve fotogalerii tohoto článku.

Děkujeme všem zúčastněným za úžasnou turnajovou atmosféru a na podzim se těšíme na další pokračování REKOVICE OPEN.