Novinky

12.11.2019 Letní tábory 2020

Přihlašování na letní tábory 2020 bude spuštěno 1.2.2020! Již v polovině ledna zde najdete přehled táborů.

04.11.2019 Termín zaplacení kroužků je tady!

Splatnost zápisného kroužků na školní rok 2019-2020 je 1. 11. 2019, prosím, zkontrolujte si, zda jste již odeslali platbu za vámi navštěvované kroužky. Pokud jste tak ještě neučinili, platbu můžete uhradit převodem na účet Astry pod přiděleným variabilním číslem nebo v hotovosti na pokladně Astry v pondělí nebo středu. Děkujeme za spolupráci, ASTRA

22.10.2019 Podzimní prázdniny

Blíží se podzimní prázdniny, které jsou 29. (státní svátek) a 30.-31.10. (pondělí, úterý, středa). V těchto dnech je ASTRA uzavřena a kroužky neprobíhají! Tak si užijte volno :)

03.09.2019 Přihlas se včas!

Registrace do kroužků byla spuštěna teprve před 2 dny, ale již dnes zaznamenáváme 265 přihlášek. Nabízíme 60 kroužků různých zaměření, stačí si jen vybrat. Zájem je obrovský! Děkujeme! Kroužky rozjíždíme na přelomu září a října.

23.08.2019 OD 1. ZÁŘÍ PROBĚHNE ZÁPIS DO KROUŽKŮ

Zápis do kroužků Astry probíhá od 1. září 2019. Registrace probíhá online zde na našich webových stránkách. Přihlášku je nutné vytisknout, podepsat a odevzdat na naší recepci nebo internímu zaměstnanci ASTRY, CVČ.

REKOVICE OPEN 2019 - DISCGOLFOVÝ TURNAJ

30.04.2019 V sobotu 20. 4. 2019 se místní discgolfové hřiště Rekovice stalo kolbištěm pro 30 discgolfových nadšenců.

Discgolfový turnaj Rekovice Open 2019 se otevřel pro tři soutěžní kategorie a hrál se systémem 3 x 9 jamek.

Tradiční turnaj, který se koná vždy na jaře a na podzim nás i letos potěšil velmi pohodovou a přátelskou atmosférou, kterou k dokonalosti doladilo i nádherné počasí.

Turnaj zaměřený na rozvoj discgolfu na místní a lokální úrovni s sebou přinesl hned několik zajímavých soubojů. V každé kategorii se bojovalo až do posledního hodu a bylo se opravdu na co dívat. Tři kategorie, tři tuhé souboje o pódiové umístění, tři vítězové a jedno turnajové eso, takto by se ve zkratce dal popsat turnaj Rekovice Open 2019.

V kategorii Junior do 15 let se o celkové vítězství přetahovali kopřivnický Tomáš Hanzelka a člen discgolfového týmu ASTRY Kristián Kvita. Oba borci vstupovali do závěrečného 3. kola se stejným skóre 55 hodů. Do poslední jamky se kluci přetahovali a ocelkové vítězství. Nakonec se vítězem stal hráč týmu ASTRY Kvita Kristián s celkovým počtem hodů 83. Tomáš Hanzelka obsadil 2. místo s 84 hody a diplom za třetí místo si z turnaje odnesl Martin Kundrát a to se skórem 92 hodů.

V kategorii hráčů nad 40 let si své vítězné tažení velmi dobře režíroval přerovský Martin Zdráhal, který svým konkurentů utek o 7 hodů a s celkovým skóre 81 se stal vítězem své kategorie. Napínavý duel se odehrál v souboji o stříbrnou pozici, kde se svými vyrovnanými výsledky dva hráči zasloužili o nadstavbový rozhoz, který měl rozhodnout o konečném umístění na 2. místě. Pavel Kundrát týmu ASTRY a Petr Ryšánek, člen klubu Moravian Gators měli po třech kolech shodně 88 hodů. V nadstavbovém rozhozu byl šťastnějším hráčem Pavel Kundrát, který tak obsadil příčku druhou a Petr Ryšánek se umístil na příčce třetí.

V kategorii Open, která je otevřená všem hráčům ve věku 19 a více let se v prvních dvou kolech dařilo lokálním hráčům. Jak hráči discgolfového týmu Zfaranci, tak hráči z Kozlovic vstupovali do třetího kola turnaje s velmi nadějnou vidinou na bednové umístění. Třetí kolo však přineslo pár chyb a tak se z místních borců na pódium probojoval pouze Kozlovický Aleš Grochal a to na třetí místo. O celkovém vítězi kategorie Open musel rozhodnout nadstavbový rozhoz. Ještěr z Nového Jičína Michal Grepl a orel z Uničova Petr Bujnošek naházeli shodně 77 hodů. Oba hráči se dlouhodobě potkávají na turnajích po celé ČR a Rekovice Open 2019 měla být další prověrka jejich aktuální formy. Orel z Uničova nakonec vzlétl o něco výše a díky svému výkonu přistál a usedl na příčce nejvyšší.

Nejzářivější okamžik turnaje zaznamenal junior Kvita Kristián, který na jamce číslo 9 vyvěsil ESO a stal se tak vítězem turnajového acepoolu. Díky všepřítomnosti Petra Bujnoška jsme tento zářivý okamžik zaznamenali na video a můžete ho shlédnout ve fotogalerii tohoto článku.

Děkujeme všem zúčastněným za úžasnou turnajovou atmosféru a na podzim se těšíme na další pokračování REKOVICE OPEN.