Novinky

26.03.2019 Nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE

Náš nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE zavede děti na cestu časem. Je plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů. Společně objevíme ty největší, velké i malé vynálezy lidstva. Tento tábor je pro všechny nadšené badatele od 6 do 12 let, kteří hledají souvislosti, chtějí poznat a pochopit vztahy věcí kolem nás. Příměstský tábor se bude konat v době od 1.7. do 4.7.2019. Více o tomto táboře najdete v sekci letní tábory 2019

25.02.2019 MASOPUST Již tento týden!

V sobotu 2.3.2019 vychází masopustní průvod od Astry, CVČ v 9:20. Co tak si vyrobit masopustní masku a přidat se do průvodu? Na náměstí dorazíme v cca 10:00 kde nás čeká doprovodný program.

01.02.2019 Projekt Rodina na Dlani otevřena sourozencům

Vážení rodiče, v rámci projektu Rodina na Dlani, díky němuž máte možnost získat výraznou slevu na vybrané příměstské tábory, můžete přihlašovat i více sourozenců na jeden tábor. Slevu na tento tábor získávají všichni přihlášení sourozenci.

28.01.2019 KARNEVAL byl opravdu KOUZELNÝ!

V neděli to v kulturním domě ve Frenštátě žilo! Tolik dětí se svými rodiči na jednom místě! Jaké to bylo? Koukněte do naši fotogalerie, kde najdete fotky pana Novotného, ale i kouzelné obrázky z dílny Davida Šrubaře a jeho fotokoutku.

09.01.2019 Kouzelný KARNEVAL pro děti

Připravujeme pro vás 3 hodinový program plný hudby v podání DJ Ruďase, rodinný fotokoutek Davida Šrubaře, Zumba s Mončou, taneční vystoupení Dance Rebels, občerstvení, kolo štěstí a zábavné hry. Těšíme se na vás v NEDĚLI 27.1.2019 ;)

Vynášení Mařeny po 25.

15.04.2019 Mařena, tedy symbol zimy se díky spolupráci ASTRY, CVČ a valašského souboru Sedmikvítek, vynáší už 25. rok. 

Letos, stejně jako jako v předchozím období, si děti z valašského souboru Sedmikvítek, pod vedením paní Mgr. Jany Šamánkové, připravili zpěvné pásmo, ve kterém vyprovodili Mařenu a přivítali jaro. 

Samotného vynášní Mařeny se účastnili také děti MŠ Markova, žáci ZŠ Tyršova 1053 a žáci ZŠ Záhuní. 

Po vhození Mařeny do řeky Lomné, začali děti tvořit hada a tradiční říkankou vítali jaro. 

Strážce zimy však vstoupil do hry a vyzval všechny zúčastněné k otevřenému souboji a přetahování se zimou. Pravidla byla jasná, pokud zvítězí strážce zimy, zima se na Valašsku usadí navždy. Pokud přetahování strážce zimy prohraje, sluníčko se rozzáří, jaro obestře okolní krajinu a přiroda kolem začne kvést a probouzet se k životu.

Po tuhém boji strážce zimy podlehl a my tedy můžeme s radostí přivítat jaro ve všech svých podobách.  

Po článkem si díky hbitému a akčnímu oku pana Novotného můžete připomenout tuto tradiční a krásnou akci. Děkujeme panu Novotnému za nádhernou foto dokumentaci.