Novinky

23.08.2019 OD 1. ZÁŘÍ PROBĚHNE ZÁPIS DO KROUŽKŮ

Zápis do kroužků Astry probíhá od 1. září 2019. Registrace probíhá online zde na našich webových stránkách. Přihlášku je nutné vytisknout, podepsat a odevzdat na naší recepci nebo internímu zaměstnanci ASTRY, CVČ.

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

20.05.2019 POKLADNA - UZAVŘENA

Dnes 20.5. 2019 je, z důvodu účasti na školení, pokadna ASTRY, CVČ uzavřena. Děkujeme za pochopení

14.05.2019 DEN RODINY - v tanečním sále ASTRY, CVČ

Vzhledem k nepříznivému počasí oslava Dne Rodiny uskuteční v tanečním sále ASTRY, CVČ. AKCE začíná v 15:00. Všichni jste srdečně zváni.

29.04.2019 1. 5. a 8. 5. - ASTRA Uzavřena

Dámy a pánové, Vážení příznivci ASTRY. Následující dvě středy 1. 5. a 8. 5. bude ASTRA uzavřena, vzhledem ke státním svátkům. Činnost kroužků se tedy v tyto dny ruší (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení, ředitel ASTRY, CVČ Grepl

Vynášení Mařeny po 25.

15.04.2019 Mařena, tedy symbol zimy se díky spolupráci ASTRY, CVČ a valašského souboru Sedmikvítek, vynáší už 25. rok. 

Letos, stejně jako jako v předchozím období, si děti z valašského souboru Sedmikvítek, pod vedením paní Mgr. Jany Šamánkové, připravili zpěvné pásmo, ve kterém vyprovodili Mařenu a přivítali jaro. 

Samotného vynášní Mařeny se účastnili také děti MŠ Markova, žáci ZŠ Tyršova 1053 a žáci ZŠ Záhuní. 

Po vhození Mařeny do řeky Lomné, začali děti tvořit hada a tradiční říkankou vítali jaro. 

Strážce zimy však vstoupil do hry a vyzval všechny zúčastněné k otevřenému souboji a přetahování se zimou. Pravidla byla jasná, pokud zvítězí strážce zimy, zima se na Valašsku usadí navždy. Pokud přetahování strážce zimy prohraje, sluníčko se rozzáří, jaro obestře okolní krajinu a přiroda kolem začne kvést a probouzet se k životu.

Po tuhém boji strážce zimy podlehl a my tedy můžeme s radostí přivítat jaro ve všech svých podobách.  

Po článkem si díky hbitému a akčnímu oku pana Novotného můžete připomenout tuto tradiční a krásnou akci. Děkujeme panu Novotnému za nádhernou foto dokumentaci.