Novinky

12.11.2019 Letní tábory 2020

Přihlašování na letní tábory 2020 bude spuštěno 1.2.2020! Již v polovině ledna zde najdete přehled táborů.

04.11.2019 Termín zaplacení kroužků je tady!

Splatnost zápisného kroužků na školní rok 2019-2020 je 1. 11. 2019, prosím, zkontrolujte si, zda jste již odeslali platbu za vámi navštěvované kroužky. Pokud jste tak ještě neučinili, platbu můžete uhradit převodem na účet Astry pod přiděleným variabilním číslem nebo v hotovosti na pokladně Astry v pondělí nebo středu. Děkujeme za spolupráci, ASTRA

22.10.2019 Podzimní prázdniny

Blíží se podzimní prázdniny, které jsou 29. (státní svátek) a 30.-31.10. (pondělí, úterý, středa). V těchto dnech je ASTRA uzavřena a kroužky neprobíhají! Tak si užijte volno :)

03.09.2019 Přihlas se včas!

Registrace do kroužků byla spuštěna teprve před 2 dny, ale již dnes zaznamenáváme 265 přihlášek. Nabízíme 60 kroužků různých zaměření, stačí si jen vybrat. Zájem je obrovský! Děkujeme! Kroužky rozjíždíme na přelomu září a října.

23.08.2019 OD 1. ZÁŘÍ PROBĚHNE ZÁPIS DO KROUŽKŮ

Zápis do kroužků Astry probíhá od 1. září 2019. Registrace probíhá online zde na našich webových stránkách. Přihlášku je nutné vytisknout, podepsat a odevzdat na naší recepci nebo internímu zaměstnanci ASTRY, CVČ.

Okresní kolo soutěže v Elektrotechnice 2019

03.04.2019

V sobotu 30. 3. 2019 se ASTRA, centrum volného času Frenštát pod Radhoštěm stala dějištěm okresní soutěže dětí a mládeže v elektrotechnice.

Dvacet technicky zaměřených žáků se sešlo na jednom místě, aby společně poměřili své znalosti, dovednosti a technický um. Cílem soutěžících bylo získat ve třech bodovaných disciplínách, co možná nejvyšší bodové ohodnocení.

Pracovní kufříky plné nářadí v pohotovosti. Na stolech připraveny šroubováčky, kleště a vše spojující cínová pájka. Učebnou se nese technický odér a lehká nervozita z toho, co si pro nás dnes hlavní organizátoři připravili. Letos poprvé se soutěž koná v nových, zrekonstruovaných prostorách ASTRY, v polytechnické učebně, která je od ledna v provozu a nabízí ideální technické zázemí pro soutěž tohoto formátu. Pro novou učebnu je to zároveň i první velká zatěžkávací zkouška. Ředitel soutěž Ing. Petr Papica si však nové prostory velmi pochvaluje.

Prvním soutěžní disciplínou je tzv. soutěžní výrobek. Soutěžícím se rozdává technická dokumentace a je jen na nich, aby v určeném časovém limitu 3 hodin dokonale přečetli dokumentaci, vyrobili a odevzdali funkční výrobek, který bude rovněž technicky a esteticky dokonalý. Soutěžící si z této disciplíny mohou odnést až 60 bodů. Technické schéma rozdáno a soutěž může začít. Soutěžící v kategorii mladších žáků Ž1 měli za úkol sestavit elektronický maják a jejich starší kolegové v kategorii žáků Ž2 měli za úkol sestavit tříhlasnou sirénu.

V době kdy soutěžící horlivě pracují na soutěžním výrobku, komise rozhodčích začíná hodnotit další bodovanou disciplínu, kterou je tzv. dovezený výrobek. V této disciplíně se hodnotí provedení výrobku (kvalita pájení, orientace součástek, celkový vzhled, mechanická konstrukce a další). Dalším hodnotícím kritériem této disciplíny je dokumentace, která by měla obsahovat: schéma, výkres plošného spoje, výkres osazení součástek, seznam součástek, popis funkce a účel výrobku. Z této soutěžní disciplíny si mohl soutěžící odnést až 20 bodů. Nutno podotknout, že komise rozhodčích neměla vůbec jednoduchou pozici. Největší ohlas z dovezených výrobků zaznamenal výrobek s názvem robotická ruka.

Neodmyslitelnou součástí každé soutěže v elektronice a radioelektronice je test znalostí neboli odborný test.  V této soutěžní disciplíně mohou soutěžící nasbírat až 40 bodů, což v konečném důsledku může rozhodnout o bytí či nebytí na stupních vítězů.

Sobotní dopolední zápolení nakonec skončilo s následujícími výsledky:


Kategorie Ž1:    1. místo – Hanus Marek – 110 bodů
                           2. místo – Zíma Josef – 104 bodů
                           3. místo – Chmelík Vojtěch – 88,5 bodů

Kategorie Ž2:    1. místo – Hanusová Martina – 115,5 bodů
                           2. místo – Hanus Michal – 100,5 bodů
                           3. místo – Koňařík Lukáš – 95,5 bodů

Výše jmenovaní postupují do krajského kola soutěže dětí a mládeže v elektrotechnice. Gratulujeme všem postupujícím a přejeme hodně štěstí a umu v dalších zápoleních.

Obrovské poděkování patří hlavním organizátorům tedy technickému řediteli soutěže Ing. Petrovi Papicovi ,rozhodčím soutěže Ing. Františku Sukupovi, Ing. Robertu Kučerovi.

K zajištění chodu soutěže přispěli svou prací členové místních radioklubů OK2KDJ (Frenštát pod Radhoštěm), OK2KJT (Vsetín) a OK2KYZ (Nový Jičín).

Velké díky patří také Hlavnímu partneru této soutěže, kterým se stala společnost Continental Powertrain Czech Republlic s.r.o, která tuto soutěž podpořila jak personálně, tak i materiálně, kdy zajistila ceny pro vítěze.

Dalšími partnery soutěže byly ON semiconductor Czech Republic s.r.o. a ASTRA, centrum volného času Frenštát pod Radhoštěm.

Všem zúčastněným žákům, rozhodčím a partnerům soutěže patří ještě jedno obrovské díky za jejich zápal, nadšení a podporu.