Novinky

23.08.2019 OD 1. ZÁŘÍ PROBĚHNE ZÁPIS DO KROUŽKŮ

Zápis do kroužků Astry probíhá od 1. září 2019. Registrace probíhá online zde na našich webových stránkách. Přihlášku je nutné vytisknout, podepsat a odevzdat na naší recepci nebo internímu zaměstnanci ASTRY, CVČ.

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

20.05.2019 POKLADNA - UZAVŘENA

Dnes 20.5. 2019 je, z důvodu účasti na školení, pokadna ASTRY, CVČ uzavřena. Děkujeme za pochopení

14.05.2019 DEN RODINY - v tanečním sále ASTRY, CVČ

Vzhledem k nepříznivému počasí oslava Dne Rodiny uskuteční v tanečním sále ASTRY, CVČ. AKCE začíná v 15:00. Všichni jste srdečně zváni.

29.04.2019 1. 5. a 8. 5. - ASTRA Uzavřena

Dámy a pánové, Vážení příznivci ASTRY. Následující dvě středy 1. 5. a 8. 5. bude ASTRA uzavřena, vzhledem ke státním svátkům. Činnost kroužků se tedy v tyto dny ruší (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení, ředitel ASTRY, CVČ Grepl

Okresní kolo soutěže v Elektrotechnice 2019

03.04.2019

V sobotu 30. 3. 2019 se ASTRA, centrum volného času Frenštát pod Radhoštěm stala dějištěm okresní soutěže dětí a mládeže v elektrotechnice.

Dvacet technicky zaměřených žáků se sešlo na jednom místě, aby společně poměřili své znalosti, dovednosti a technický um. Cílem soutěžících bylo získat ve třech bodovaných disciplínách, co možná nejvyšší bodové ohodnocení.

Pracovní kufříky plné nářadí v pohotovosti. Na stolech připraveny šroubováčky, kleště a vše spojující cínová pájka. Učebnou se nese technický odér a lehká nervozita z toho, co si pro nás dnes hlavní organizátoři připravili. Letos poprvé se soutěž koná v nových, zrekonstruovaných prostorách ASTRY, v polytechnické učebně, která je od ledna v provozu a nabízí ideální technické zázemí pro soutěž tohoto formátu. Pro novou učebnu je to zároveň i první velká zatěžkávací zkouška. Ředitel soutěž Ing. Petr Papica si však nové prostory velmi pochvaluje.

Prvním soutěžní disciplínou je tzv. soutěžní výrobek. Soutěžícím se rozdává technická dokumentace a je jen na nich, aby v určeném časovém limitu 3 hodin dokonale přečetli dokumentaci, vyrobili a odevzdali funkční výrobek, který bude rovněž technicky a esteticky dokonalý. Soutěžící si z této disciplíny mohou odnést až 60 bodů. Technické schéma rozdáno a soutěž může začít. Soutěžící v kategorii mladších žáků Ž1 měli za úkol sestavit elektronický maják a jejich starší kolegové v kategorii žáků Ž2 měli za úkol sestavit tříhlasnou sirénu.

V době kdy soutěžící horlivě pracují na soutěžním výrobku, komise rozhodčích začíná hodnotit další bodovanou disciplínu, kterou je tzv. dovezený výrobek. V této disciplíně se hodnotí provedení výrobku (kvalita pájení, orientace součástek, celkový vzhled, mechanická konstrukce a další). Dalším hodnotícím kritériem této disciplíny je dokumentace, která by měla obsahovat: schéma, výkres plošného spoje, výkres osazení součástek, seznam součástek, popis funkce a účel výrobku. Z této soutěžní disciplíny si mohl soutěžící odnést až 20 bodů. Nutno podotknout, že komise rozhodčích neměla vůbec jednoduchou pozici. Největší ohlas z dovezených výrobků zaznamenal výrobek s názvem robotická ruka.

Neodmyslitelnou součástí každé soutěže v elektronice a radioelektronice je test znalostí neboli odborný test.  V této soutěžní disciplíně mohou soutěžící nasbírat až 40 bodů, což v konečném důsledku může rozhodnout o bytí či nebytí na stupních vítězů.

Sobotní dopolední zápolení nakonec skončilo s následujícími výsledky:


Kategorie Ž1:    1. místo – Hanus Marek – 110 bodů
                           2. místo – Zíma Josef – 104 bodů
                           3. místo – Chmelík Vojtěch – 88,5 bodů

Kategorie Ž2:    1. místo – Hanusová Martina – 115,5 bodů
                           2. místo – Hanus Michal – 100,5 bodů
                           3. místo – Koňařík Lukáš – 95,5 bodů

Výše jmenovaní postupují do krajského kola soutěže dětí a mládeže v elektrotechnice. Gratulujeme všem postupujícím a přejeme hodně štěstí a umu v dalších zápoleních.

Obrovské poděkování patří hlavním organizátorům tedy technickému řediteli soutěže Ing. Petrovi Papicovi ,rozhodčím soutěže Ing. Františku Sukupovi, Ing. Robertu Kučerovi.

K zajištění chodu soutěže přispěli svou prací členové místních radioklubů OK2KDJ (Frenštát pod Radhoštěm), OK2KJT (Vsetín) a OK2KYZ (Nový Jičín).

Velké díky patří také Hlavnímu partneru této soutěže, kterým se stala společnost Continental Powertrain Czech Republlic s.r.o, která tuto soutěž podpořila jak personálně, tak i materiálně, kdy zajistila ceny pro vítěze.

Dalšími partnery soutěže byly ON semiconductor Czech Republic s.r.o. a ASTRA, centrum volného času Frenštát pod Radhoštěm.

Všem zúčastněným žákům, rozhodčím a partnerům soutěže patří ještě jedno obrovské díky za jejich zápal, nadšení a podporu.