Novinky

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

20.05.2019 POKLADNA - UZAVŘENA

Dnes 20.5. 2019 je, z důvodu účasti na školení, pokadna ASTRY, CVČ uzavřena. Děkujeme za pochopení

14.05.2019 DEN RODINY - v tanečním sále ASTRY, CVČ

Vzhledem k nepříznivému počasí oslava Dne Rodiny uskuteční v tanečním sále ASTRY, CVČ. AKCE začíná v 15:00. Všichni jste srdečně zváni.

29.04.2019 1. 5. a 8. 5. - ASTRA Uzavřena

Dámy a pánové, Vážení příznivci ASTRY. Následující dvě středy 1. 5. a 8. 5. bude ASTRA uzavřena, vzhledem ke státním svátkům. Činnost kroužků se tedy v tyto dny ruší (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení, ředitel ASTRY, CVČ Grepl

26.03.2019 Nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE

Náš nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE zavede děti na cestu časem. Je plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů. Společně objevíme ty největší, velké i malé vynálezy lidstva. Tento tábor je pro všechny nadšené badatele od 6 do 12 let, kteří hledají souvislosti, chtějí poznat a pochopit vztahy věcí kolem nás. Příměstský tábor se bude konat v době od 1.7. do 4.7.2019. Více o tomto táboře najdete v sekci letní tábory 2019

Recitační soutěže v Astře

27.03.2019 V úterý 12. března proběhly v ASTŘE, centru volného času, hned dvě recitační soutěže, kterých se zúčastnilo 29 recitátorů. Letos do poroty zasedly Linda Blažková, Svatava Lučanová a Marie Antošíková.

První ze soutěží nesla název Kalusův chodníček a byla určená pro žáky 2. – 9. tříd. Jednalo se o okrskové kolo soutěže s možností postupu do kola okresního, které se koná v Novém Jičíně. Postupně se mohou nejšikovnější recitátoři probojovat až do celostátního kola Dětské scény.

Druhá ze soutěží, Wolkrův Prostějov, byla pro všechny, kteří mají ukončenou 9. třídu ZŠ. Horní hranice není omezena. Soutěže se zúčastnily 2 dívky, které obě pro svou šikovnost postoupily. Wolkrův Prostějov bychom chtěli do budoucna více rozšířit a tak zveme všechny se zájmem o poezii, aby se příští rok přihlásili. Na věku tady nezáleží.

Z obou soutěží nakonec postoupilo dohromady 9 nejšikovnějších recitátorů. Navíc jsme mohli slyšet i dvě autorské básně autorek Markéty Gerykové a Sáry Otýpkové ze 4. třídy ZŠ Trojanovice. Pravidla soutěží bohužel nedoporučují autorskou tvorbu. S porotou jsme se ale dohodli na ocenění autorek diplomem a poukázkou do knihkupectví, protože jsou to dle našeho názoru básně velmi zdařilé. Posuďte sami:

 

Velikonoční expres
Sára Otýpková
 

Jaro už se blíží skokem,
kvočna vodí kuřátka,
ještěrka se hádá s mlokem,
komu patří zahrádka.
 
Ve které už probouzí se
narcisy a bledule,
konečně už můžem schovat
rukavice, sněhule.
 
Pozor jenom na ty kluky,
už si pletou pomlázku,
dělají si své nároky
na vajíčka, na lásku.
 
To však všechno k jaru patří,
slunce nový život spatří,
kvetou stromy, lekníny,
ať už jsou tu prázdniny.

 
Vánoční den
Markéta Geryková
 

Za oknem sněží velice,
vloček je na statisíce,
jedna krásnější než druhá,
najít tu nejkrásnější, to půjde ztuha.
 
Už je tam závěj veliká
a čas tak pomalu utíká.
Jdu se sestřičkou bobovat,
možná se i trošku koulovat.
 
Těšíme se na Ježíška,
ale máme prázdná bříška.
Chci vidět zlaté prasátko,
aspoň na malou chvíli,
aspoň na krátko.
 
A jsem zvědavá velice,
komu nadělí nejvíce,
kdo byl po celý rok
ten nejhodnější cvok.
 
Dostala jsem dárků dost,
táta jen ohlodanou kost,
Asi moc zlobil, kdo ví?
Aspoň jí dá sousedovu psovi.
Na fotky se podívejte v naší galerii zde: