Novinky

25.02.2019 MASOPUST Již tento týden!

V sobotu 2.3.2019 vychází masopustní průvod od Astry, CVČ v 9:20. Co tak si vyrobit masopustní masku a přidat se do průvodu? Na náměstí dorazíme v cca 10:00 kde nás čeká doprovodný program.

01.02.2019 Projekt Rodina na Dlani otevřena sourozencům

Vážení rodiče, v rámci projektu Rodina na Dlani, díky němuž máte možnost získat výraznou slevu na vybrané příměstské tábory, můžete přihlašovat i více sourozenců na jeden tábor. Slevu na tento tábor získávají všichni přihlášení sourozenci.

28.01.2019 KARNEVAL byl opravdu KOUZELNÝ!

V neděli to v kulturním domě ve Frenštátě žilo! Tolik dětí se svými rodiči na jednom místě! Jaké to bylo? Koukněte do naši fotogalerie, kde najdete fotky pana Novotného, ale i kouzelné obrázky z dílny Davida Šrubaře a jeho fotokoutku.

09.01.2019 Kouzelný KARNEVAL pro děti

Připravujeme pro vás 3 hodinový program plný hudby v podání DJ Ruďase, rodinný fotokoutek Davida Šrubaře, Zumba s Mončou, taneční vystoupení Dance Rebels, občerstvení, kolo štěstí a zábavné hry. Těšíme se na vás v NEDĚLI 27.1.2019 ;)

08.01.2019 Nový rok 2019 je tady!

Pevně věříme, že jste se těšili přes Vánoce do kroužků a moc rádi vás potkáme na jedné z našich akcí v roce 2019.

Rekovice Open 2018: Discgolfová krása na Rekovicích

15.10.2018 Discgolfová krása na Rekovicích
Dne 13. 10. ten nejvyšší discgolfista ze všech vytasil ze svého bagu nejzářivější disk, vyvěsil ho na modravou oblohu a 34 natěšených discgolfových nadšenců se nechalo oddávat čisté discgolfové kráse.

ASTRA, CVČ Frenštát pod Radhoštěm zorganizovala Rekovice Open 2018, discgolfový turnaj, zaměřený na rozvoj nováčkovské a juniorské kategorie discgolfistů. 3 kola a celkem 27 discgolfových jamek rozhodlo o vítězích ve čtyřech kategoriích – Open, Junior, Master a Novice.

Velmi dramatickou podívanou připravila nejprestižnější kategorie Open, která je určena hráčům ve věku 18 až 40 let. V této kategorii měli před poslední jamkou závěrečného kola hned tři hráči stejné skóre. Dvěma hráčům se podařilo zaparkovat svůj disk do pohodlné puttovací vzdálenosti, což vyústilo v prodloužení. Nejcennější umístění nakonec vybojoval člen discgolfového kubu Eagles Uničov Petr Bujnošek, který v prodloužení umístil svůj disk na jamce číslo jedna pod koš a odsunul tak Kozlovického discgolfistu Aleše Grochala na celkově druhou pozici. Jako třetí z tohoto zápolení odešel Michal Grepl, člen discgolfového týmu ASTRY.

Příjemným překvapením turnaje byla hojná účast discgolfistů v kategorii Junior. Celkem 12 discgolfistů této kategorie a hlavně velká většina z Frenštátu, reprezentující discgolfový tým ASTRY, se utkalo ve stejném formátu turnaje, tedy 3x 9 jamek. Pro mnohé z nich to byla první, ale velmi cenná turnajová zkušenost. Nejlépe si s nástrahy hřiště poradil člen discgolfového týmu ASTRY a reprezentant 0stravského discgolfového klubu Bazarmix Ostrava Petr Mrázek, který za sebou nechal Kopřivnického Tomáše Hanzelku a Kristiána Kvitu z Bordovic.

V kategorii Master, tedy hráči nad 40 let, se nejlépe dařilo domácím. Pavel Kundrát předvedl velmi stabilní a vyrovnaný výkon ve všech třech kolech a stal se vítězem, kdy za sebou nechal svého týmového kolegu z ASTRY Marka Šmahlíka. Třetí místo si odnesl člen Novojičínského klubu Moravian Gators Petr Ryšánek.

Kategorie Novice, určená pro turnajové nováčky ukázala, že Frenštát a okolí se pomalu, ale jistě stává velmi kvalitní discgolfovou destinací. Hned několik discgolfostů této kategorie si během tří kol zapsalo mínusové skóre a sahali po nejcennějších umístěních také v kategorii Open. Toto se nakonec nepodařilo. Celkově však nováčci předvedli velmi povedené výkony a pevně věříme, že ve svém discgolfovém snažení budou pokračovat.  1. místo kategorie Novice Čihal Daniel, 2. místo Kocián Martin, 3. Místo Dobiáš Ondřej.

Turnaj Rekovice Open 2018, hraný ve velmi příjemné atmosféře, byl krásným důkazem toho, jak je discgolf, v kombinaci s nádherným počasím a pohodovou komunitou lidí, úžasný sport, který letí.

Celkové výsledky turnaje Rekovice Open 2018 naleznete zde: https://www.discgolf.cz/index.php?id=liga/info&id_event=1537876756