Novinky

24.06.2019 POKLADNÍ HODINY V MĚSÍCI ČERVENCI A SRPNU OMEZENY

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto upozornit, že, během měsíce Července a Srpna, jsou omezeny pokladní hodiny v ASTŘE a to pouze na STŘEDY vždy od 10:00 - 16:00. Děkujeme za pochopení

20.05.2019 POKLADNA - UZAVŘENA

Dnes 20.5. 2019 je, z důvodu účasti na školení, pokadna ASTRY, CVČ uzavřena. Děkujeme za pochopení

14.05.2019 DEN RODINY - v tanečním sále ASTRY, CVČ

Vzhledem k nepříznivému počasí oslava Dne Rodiny uskuteční v tanečním sále ASTRY, CVČ. AKCE začíná v 15:00. Všichni jste srdečně zváni.

29.04.2019 1. 5. a 8. 5. - ASTRA Uzavřena

Dámy a pánové, Vážení příznivci ASTRY. Následující dvě středy 1. 5. a 8. 5. bude ASTRA uzavřena, vzhledem ke státním svátkům. Činnost kroužků se tedy v tyto dny ruší (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení, ředitel ASTRY, CVČ Grepl

26.03.2019 Nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE

Náš nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE zavede děti na cestu časem. Je plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů. Společně objevíme ty největší, velké i malé vynálezy lidstva. Tento tábor je pro všechny nadšené badatele od 6 do 12 let, kteří hledají souvislosti, chtějí poznat a pochopit vztahy věcí kolem nás. Příměstský tábor se bude konat v době od 1.7. do 4.7.2019. Více o tomto táboře najdete v sekci letní tábory 2019

Rekovice Open 2018: Discgolfová krása na Rekovicích

15.10.2018 Discgolfová krása na Rekovicích
Dne 13. 10. ten nejvyšší discgolfista ze všech vytasil ze svého bagu nejzářivější disk, vyvěsil ho na modravou oblohu a 34 natěšených discgolfových nadšenců se nechalo oddávat čisté discgolfové kráse.

ASTRA, CVČ Frenštát pod Radhoštěm zorganizovala Rekovice Open 2018, discgolfový turnaj, zaměřený na rozvoj nováčkovské a juniorské kategorie discgolfistů. 3 kola a celkem 27 discgolfových jamek rozhodlo o vítězích ve čtyřech kategoriích – Open, Junior, Master a Novice.

Velmi dramatickou podívanou připravila nejprestižnější kategorie Open, která je určena hráčům ve věku 18 až 40 let. V této kategorii měli před poslední jamkou závěrečného kola hned tři hráči stejné skóre. Dvěma hráčům se podařilo zaparkovat svůj disk do pohodlné puttovací vzdálenosti, což vyústilo v prodloužení. Nejcennější umístění nakonec vybojoval člen discgolfového kubu Eagles Uničov Petr Bujnošek, který v prodloužení umístil svůj disk na jamce číslo jedna pod koš a odsunul tak Kozlovického discgolfistu Aleše Grochala na celkově druhou pozici. Jako třetí z tohoto zápolení odešel Michal Grepl, člen discgolfového týmu ASTRY.

Příjemným překvapením turnaje byla hojná účast discgolfistů v kategorii Junior. Celkem 12 discgolfistů této kategorie a hlavně velká většina z Frenštátu, reprezentující discgolfový tým ASTRY, se utkalo ve stejném formátu turnaje, tedy 3x 9 jamek. Pro mnohé z nich to byla první, ale velmi cenná turnajová zkušenost. Nejlépe si s nástrahy hřiště poradil člen discgolfového týmu ASTRY a reprezentant 0stravského discgolfového klubu Bazarmix Ostrava Petr Mrázek, který za sebou nechal Kopřivnického Tomáše Hanzelku a Kristiána Kvitu z Bordovic.

V kategorii Master, tedy hráči nad 40 let, se nejlépe dařilo domácím. Pavel Kundrát předvedl velmi stabilní a vyrovnaný výkon ve všech třech kolech a stal se vítězem, kdy za sebou nechal svého týmového kolegu z ASTRY Marka Šmahlíka. Třetí místo si odnesl člen Novojičínského klubu Moravian Gators Petr Ryšánek.

Kategorie Novice, určená pro turnajové nováčky ukázala, že Frenštát a okolí se pomalu, ale jistě stává velmi kvalitní discgolfovou destinací. Hned několik discgolfostů této kategorie si během tří kol zapsalo mínusové skóre a sahali po nejcennějších umístěních také v kategorii Open. Toto se nakonec nepodařilo. Celkově však nováčci předvedli velmi povedené výkony a pevně věříme, že ve svém discgolfovém snažení budou pokračovat.  1. místo kategorie Novice Čihal Daniel, 2. místo Kocián Martin, 3. Místo Dobiáš Ondřej.

Turnaj Rekovice Open 2018, hraný ve velmi příjemné atmosféře, byl krásným důkazem toho, jak je discgolf, v kombinaci s nádherným počasím a pohodovou komunitou lidí, úžasný sport, který letí.

Celkové výsledky turnaje Rekovice Open 2018 naleznete zde: https://www.discgolf.cz/index.php?id=liga/info&id_event=1537876756