Novinky

15.11.2018 POZOR, POZOR!!! Výzva k platbě

Vážení přátelé ASTRY, 18. 11. je poslední den splatnosti zápisného do všech kroužků pro 1. pololetí školního roku 2018/2019. Proto prosíme, uhraďte zápisné včas. Děkujeme, Tým ASTRA, CVČ

22.10.2018 Pravidelná činnost kroužků zrušena

Vážení přátelé ASTRY, milí rodiče, rádi bychom Vás touto cestou informovali, že pravidelné kroužky jsou v termínu od 29. - 30.10. zrušeny (pokud není určeno jinak). Důvodem je termín podzimních prázdnin. Děkujeme za pochopení

16.10.2018 Lampionový průvod na dohled!

Již tento pátek 19.10.2018 proběhne lampionový průvod! Vezmi s sebou svůj kostým pohádkové bytosti, nezapomeň také svůj lampion a směle vyraž krokem pomalým či rychlým na náměstí, kde je sraz na 17:30. Pak půjdeme v průvodu před ASTRU, CVČ kde už na nás bude čekat doprovodný program.

03.09.2018 Online přihlašování do kroužku v plném proudu

Dnes jsme spustili online přihlašování do kroužků pro nový školní rok 2018/2019. Co Vás lestos čeká? Přes 50 kroužků, 10 novinek, bezpočet zážitků a jedinečných okamžiků. Přihlašování probíhá zde: http://www.astrafren.cz/krouzky-a-kurzy-2018-2019-online-prihlasky

04.04.2018 BALASTRA_20.4.2018

Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu byl dnes zahájen! Vstupenky zakoupíte v Astře, CVČ nebo v Turistickém Informačním Centru na náměstí. Těšíme se na všechny příznivce Astry!

Rekovice Open 2018: Discgolfová krása na Rekovicích

15.10.2018 Discgolfová krása na Rekovicích
Dne 13. 10. ten nejvyšší discgolfista ze všech vytasil ze svého bagu nejzářivější disk, vyvěsil ho na modravou oblohu a 34 natěšených discgolfových nadšenců se nechalo oddávat čisté discgolfové kráse.

ASTRA, CVČ Frenštát pod Radhoštěm zorganizovala Rekovice Open 2018, discgolfový turnaj, zaměřený na rozvoj nováčkovské a juniorské kategorie discgolfistů. 3 kola a celkem 27 discgolfových jamek rozhodlo o vítězích ve čtyřech kategoriích – Open, Junior, Master a Novice.

Velmi dramatickou podívanou připravila nejprestižnější kategorie Open, která je určena hráčům ve věku 18 až 40 let. V této kategorii měli před poslední jamkou závěrečného kola hned tři hráči stejné skóre. Dvěma hráčům se podařilo zaparkovat svůj disk do pohodlné puttovací vzdálenosti, což vyústilo v prodloužení. Nejcennější umístění nakonec vybojoval člen discgolfového kubu Eagles Uničov Petr Bujnošek, který v prodloužení umístil svůj disk na jamce číslo jedna pod koš a odsunul tak Kozlovického discgolfistu Aleše Grochala na celkově druhou pozici. Jako třetí z tohoto zápolení odešel Michal Grepl, člen discgolfového týmu ASTRY.

Příjemným překvapením turnaje byla hojná účast discgolfistů v kategorii Junior. Celkem 12 discgolfistů této kategorie a hlavně velká většina z Frenštátu, reprezentující discgolfový tým ASTRY, se utkalo ve stejném formátu turnaje, tedy 3x 9 jamek. Pro mnohé z nich to byla první, ale velmi cenná turnajová zkušenost. Nejlépe si s nástrahy hřiště poradil člen discgolfového týmu ASTRY a reprezentant 0stravského discgolfového klubu Bazarmix Ostrava Petr Mrázek, který za sebou nechal Kopřivnického Tomáše Hanzelku a Kristiána Kvitu z Bordovic.

V kategorii Master, tedy hráči nad 40 let, se nejlépe dařilo domácím. Pavel Kundrát předvedl velmi stabilní a vyrovnaný výkon ve všech třech kolech a stal se vítězem, kdy za sebou nechal svého týmového kolegu z ASTRY Marka Šmahlíka. Třetí místo si odnesl člen Novojičínského klubu Moravian Gators Petr Ryšánek.

Kategorie Novice, určená pro turnajové nováčky ukázala, že Frenštát a okolí se pomalu, ale jistě stává velmi kvalitní discgolfovou destinací. Hned několik discgolfostů této kategorie si během tří kol zapsalo mínusové skóre a sahali po nejcennějších umístěních také v kategorii Open. Toto se nakonec nepodařilo. Celkově však nováčci předvedli velmi povedené výkony a pevně věříme, že ve svém discgolfovém snažení budou pokračovat.  1. místo kategorie Novice Čihal Daniel, 2. místo Kocián Martin, 3. Místo Dobiáš Ondřej.

Turnaj Rekovice Open 2018, hraný ve velmi příjemné atmosféře, byl krásným důkazem toho, jak je discgolf, v kombinaci s nádherným počasím a pohodovou komunitou lidí, úžasný sport, který letí.

Celkové výsledky turnaje Rekovice Open 2018 naleznete zde: https://www.discgolf.cz/index.php?id=liga/info&id_event=1537876756