Novinky

26.03.2019 Nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE

Náš nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE zavede děti na cestu časem. Je plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů. Společně objevíme ty největší, velké i malé vynálezy lidstva. Tento tábor je pro všechny nadšené badatele od 6 do 12 let, kteří hledají souvislosti, chtějí poznat a pochopit vztahy věcí kolem nás. Příměstský tábor se bude konat v době od 1.7. do 4.7.2019. Více o tomto táboře najdete v sekci letní tábory 2019

25.02.2019 MASOPUST Již tento týden!

V sobotu 2.3.2019 vychází masopustní průvod od Astry, CVČ v 9:20. Co tak si vyrobit masopustní masku a přidat se do průvodu? Na náměstí dorazíme v cca 10:00 kde nás čeká doprovodný program.

01.02.2019 Projekt Rodina na Dlani otevřena sourozencům

Vážení rodiče, v rámci projektu Rodina na Dlani, díky němuž máte možnost získat výraznou slevu na vybrané příměstské tábory, můžete přihlašovat i více sourozenců na jeden tábor. Slevu na tento tábor získávají všichni přihlášení sourozenci.

28.01.2019 KARNEVAL byl opravdu KOUZELNÝ!

V neděli to v kulturním domě ve Frenštátě žilo! Tolik dětí se svými rodiči na jednom místě! Jaké to bylo? Koukněte do naši fotogalerie, kde najdete fotky pana Novotného, ale i kouzelné obrázky z dílny Davida Šrubaře a jeho fotokoutku.

09.01.2019 Kouzelný KARNEVAL pro děti

Připravujeme pro vás 3 hodinový program plný hudby v podání DJ Ruďase, rodinný fotokoutek Davida Šrubaře, Zumba s Mončou, taneční vystoupení Dance Rebels, občerstvení, kolo štěstí a zábavné hry. Těšíme se na vás v NEDĚLI 27.1.2019 ;)

FREN DANCE má 7. ročník úspěšně za sebou

09.05.2018 Vele-úspěšný a vele-navštívený 7. ročník oblastní taneční nepostupové přehlídky FREN DANCE proběhl v sobotu 5. května 2018 v Městské sportovní hale ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Sjelo se přes neuvěřitelných 700 tanečníků z blízkého i vzdáleného okolí a vystoupili v pěti kategoriích – street dance, disco dance, zumba, show dance a různé. Dohromady se tedy během jednoho dne včetně tanečníků a diváků vystřídalo ve sportovní hale přes 1 200 lidí.

Celkem sportovní halu rozdunělo a roztančilo 54 zajímavých a originálních choreografií. Všichni vystupující ať se umístili na kterémkoliv místě, získali balíček dobrot a dárků od sponzorů. Těmi byli firma Continental, město Frenštát pod Radhoštěm, Informační centrum a Astra, centrum volného času. Jako letošní překvapení pro všechny vystupující byly připraveny propisky s logem FREN DANCE.

Novinkou letošní soutěže také byla účast profesionálního fotografa Davida Šrubaře s jeho fotokoutkem. Všechny taneční skupiny, rodinné skupiny, jednotlivci, prostě všichni kdo měli zájem, se mohli nechat vyfotit a hned si fotku z této akce odnést.

Hudební produkci tanečníků a volné „hluché“ místa měl na starosti DJ Ruďas. Ten také v mezi časech, kdy porota rozhodovala o výsledcích, rozjel parádní diskotéku a soutěžící i diváci si mohli skvěle zatančit na parketu za zvuků kvalitní hudby.

Všechny vystoupení byly hodnoceny odbornou, přísnou, ale usměvavou porotou. Anna Vondráček Janíková, Jana Gajdošíková a Jan Tyllich.

Taneční soutěž od začátku do konce okem hledáčku fotoaparátu zaznamenal výborný frenštátský fotograf pan Jan Novotný a jeho snímky jsou k vidění na zoneramě Astry nebo jeho osobní stránce.   

Celou akci pořádala za velkého přispění interních zaměstnanců a dobrovolníků ASTRA, centrum volného času, Frenštát pod Radhoštěm.

Hodnocení a kompletní výsledky zde:
Výsledky fren dance 2018.pdf 

Celou fotogalerii najdete zde:
https://www.zonerama.com/astrafren/467172

Popř. na stránkách fotografů:
fotky pan Jan Novotný
www.zonerama.com/galerienovas/Album/4300741

fotky David Šrubař
https://www.zonerama.com/srubard/Album/4305306

fotokoutek David Šrubař
https://www.zonerama.com/srubard/Album/4305255​