Novinky

26.03.2019 Nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE

Náš nový příměstský tábor VYNÁLEZY HISTORIE zavede děti na cestu časem. Je plný zajímavých pokusů, exkurzí, pohybových aktivit, nových zážitků a kamarádů. Společně objevíme ty největší, velké i malé vynálezy lidstva. Tento tábor je pro všechny nadšené badatele od 6 do 12 let, kteří hledají souvislosti, chtějí poznat a pochopit vztahy věcí kolem nás. Příměstský tábor se bude konat v době od 1.7. do 4.7.2019. Více o tomto táboře najdete v sekci letní tábory 2019

25.02.2019 MASOPUST Již tento týden!

V sobotu 2.3.2019 vychází masopustní průvod od Astry, CVČ v 9:20. Co tak si vyrobit masopustní masku a přidat se do průvodu? Na náměstí dorazíme v cca 10:00 kde nás čeká doprovodný program.

01.02.2019 Projekt Rodina na Dlani otevřena sourozencům

Vážení rodiče, v rámci projektu Rodina na Dlani, díky němuž máte možnost získat výraznou slevu na vybrané příměstské tábory, můžete přihlašovat i více sourozenců na jeden tábor. Slevu na tento tábor získávají všichni přihlášení sourozenci.

28.01.2019 KARNEVAL byl opravdu KOUZELNÝ!

V neděli to v kulturním domě ve Frenštátě žilo! Tolik dětí se svými rodiči na jednom místě! Jaké to bylo? Koukněte do naši fotogalerie, kde najdete fotky pana Novotného, ale i kouzelné obrázky z dílny Davida Šrubaře a jeho fotokoutku.

09.01.2019 Kouzelný KARNEVAL pro děti

Připravujeme pro vás 3 hodinový program plný hudby v podání DJ Ruďase, rodinný fotokoutek Davida Šrubaře, Zumba s Mončou, taneční vystoupení Dance Rebels, občerstvení, kolo štěstí a zábavné hry. Těšíme se na vás v NEDĚLI 27.1.2019 ;)

Mladí rybáři uklízeli na řece Lomné

10.04.2018

Mladí rybáři uklízeli na řece Lomné
 
Jako každý rok děti z rybářského kroužku MO Frenštát p. R. provedly před zahájením pstruhové sezóny brigádu na toku Lomná v úseku od soutoku řeky Lomné a Lubiny po obchod Hruška. Brigáda se uskutečnila 10. dubna 2018. Snahu 30 dětí z rybářského kroužku přišli podpořit i sourozenci a rodiče. Děti sbíraly odpad z obou břehů a v korytě řeky se pohybovali dva vedoucí rybářského kroužku, kteří odpad podávali dětem. Převažovaly plasty, papíry a obaly od potravin. Odpad byl pečlivě roztříděn a odnesen do popelnic. Samozřejmě jsem vytáhli z vody i "trofejní kusy" jako jízdní kolo a nákupní vozík. I když děti nemají pracovní brigádnickou povinnost, přesto se této akce zúčastnily. Mladí rybáři a rodiče jsou každoročně překvapeni, jaké množství odpadu nasbírají. Tyto děti nejenže loví ryby, ale také se učí, jak se chovat ohleduplně k přírodě. Za tuto snahu patří všem mladým rybářům a jejich rodičům velký „dík“.
 
Vedoucí rybářské mládeže
Bronislav Bartoš

Krásné fotografie z této akce hledáčkem pana Jana Novotného: 

http://rybarifrenstat.rajce.idnes.cz/Uklid_reky_Lomne_10._4._2018/

https://www.zonerama.com/galerienovas/Album/4242155
 

"Rádi bychom touto cestou vyzdvihli snahu a zápal pro věc rybářského kroužku "Na háčku", který včera, jako každý rok o tomto čase, vyrazil s armáda rybářů bez udic k soutoku řeky Lomné a řeky Lubiny, odkud se brodil proti proudu řeky a čistil její břehy od nánosu necitlivého lidského chování. Vedoucí kroužku Bronislav Bartoš a Petr Zemánek tak svou aktivitou odlehčují řece a posilují v dětech pocit zodpovědnosti za přírodní prostředí kolem nás, za čož jim patří obrovské díky. Velké díky patří také všem dětem a jejich rodičům, kteří se do akce zapojili. Děkujeme Městu Frenštát pod Radhoštěm a odboru životního prostředí za iniciativu, rukavice a plastové pytle. Celou akci svým třetím okem dokumentoval pan fotograf Jan Novotný, který se s vámi prostřednictvím obrázků o celou akci podělí. Děkujeme pane Novotný."

Michal Grepl (ředitel Astry, CVČ)