Novinky

01.02.2019 Projekt Rodina na Dlani otevřena sourozencům

Vážení rodiče, v rámci projektu Rodina na Dlani, díky němuž máte možnost získat výraznou slevu na vybrané příměstské tábory, můžete přihlašovat i více sourozenců na jeden tábor. Slevu na tento tábor získávají všichni přihlášení sourozenci.

28.01.2019 KARNEVAL byl opravdu KOUZELNÝ!

V neděli to v kulturním domě ve Frenštátě žilo! Tolik dětí se svými rodiči na jednom místě! Jaké to bylo? Koukněte do naši fotogalerie, kde najdete fotky pana Novotného, ale i kouzelné obrázky z dílny Davida Šrubaře a jeho fotokoutku.

09.01.2019 Kouzelný KARNEVAL pro děti

Připravujeme pro vás 3 hodinový program plný hudby v podání DJ Ruďase, rodinný fotokoutek Davida Šrubaře, Zumba s Mončou, taneční vystoupení Dance Rebels, občerstvení, kolo štěstí a zábavné hry. Těšíme se na vás v NEDĚLI 27.1.2019 ;)

08.01.2019 Nový rok 2019 je tady!

Pevně věříme, že jste se těšili přes Vánoce do kroužků a moc rádi vás potkáme na jedné z našich akcí v roce 2019.

21.11.2018 Kroužek Dračí doupě má 2 volná místa!

2. družina dobrodruhů hledá 2 nové dobrodruhy do družiny. Jedná se o deskovou fantasy hru, která probíhá v naší představivosti. Hrajeme model Dračí hlídka, proto více informací se můžete dočíst přímo na jejich webu https://www.dracihlidka.cz/#top Více informací o samotném kroužku na emailu senkerik@astrafren.cz

CML - Centrální Mozek Lidstva (den polytechniky)

09.03.2018 Centrální Mozek Lidstva pobavil i poučil
 
Co má zůstat v mysli, musí projít smysly. Doslova a do písmene naplnili toto rčení organizátoři akce k oslavě Evropského dne mozku. Téměř dvě stovky páťáků z celého Frenštátska si vyzkoušely učení zážitkem. 
 
V pátek 9. března se ASTRA, centrum volného času, proměnila v Centrální mozek lidstva. Žáci 5. tříd z Frenštátu p. R., Lichnova, Tiché, Trojanovic a Veřovic se proměnili v neurony a pod vedením neurotransmiterů se po nervových drahách vydali za poznáním. Na šesti stanovištích si interaktivní a hravou formou osvojili poznatky z fyziky, matematiky, robotiky a techniky.
 
“Největší vzrušení zažily děti při odpalování rakety na lihový pohon. Velkému zájmu se ale těšily také pokusy ve vakuu, nebo LEGO roboti, které předváděli studenti Gymnázia a SPŠEI,” uvedl ředitel ASTRA, CVČ Michal Grepl.

 
Dopoledního programu se zúčastnilo celkem 185 žáků z 6 škol. Odpoledne byl Centrální mozek lidstva otevřen široké veřejnosti. Tuto možnost využila téměř stovka návštěvníků.
 
Akce se konala pod záštitou města Frenštát pod Radhoštěm v rámci projektu Místní akční plány vzdělávání. “Na polytechnickou výchovu je kladen čím dál větší důraz. Zvolili jsme tento způsob obohacení výuky a podle reakcí dětí i učitelů jsme nešlápli vedle. Pokud to půjde, budeme CML realizovat i v následujících letech,” zhodnotila Jitka Urubová, manažerka projektu MAP.

Více fotografií naleznete v: CML