Novinky

21.11.2018 Kroužek Dračí doupě má 2 volná místa!

2. družina dobrodruhů hledá 2 nové dobrodruhy do družiny. Jedná se o deskovou fantasy hru, která probíhá v naší představivosti. Hrajeme model Dračí hlídka, proto více informací se můžete dočíst přímo na jejich webu https://www.dracihlidka.cz/#top Více informací o samotném kroužku na emailu senkerik@astrafren.cz

15.11.2018 POZOR, POZOR!!! Výzva k platbě

Vážení přátelé ASTRY, 18. 11. je poslední den splatnosti zápisného do všech kroužků pro 1. pololetí školního roku 2018/2019. Proto prosíme, uhraďte zápisné včas. Děkujeme, Tým ASTRA, CVČ

22.10.2018 Pravidelná činnost kroužků zrušena

Vážení přátelé ASTRY, milí rodiče, rádi bychom Vás touto cestou informovali, že pravidelné kroužky jsou v termínu od 29. - 30.10. zrušeny (pokud není určeno jinak). Důvodem je termín podzimních prázdnin. Děkujeme za pochopení

16.10.2018 Lampionový průvod na dohled!

Již tento pátek 19.10.2018 proběhne lampionový průvod! Vezmi s sebou svůj kostým pohádkové bytosti, nezapomeň také svůj lampion a směle vyraž krokem pomalým či rychlým na náměstí, kde je sraz na 17:30. Pak půjdeme v průvodu před ASTRU, CVČ kde už na nás bude čekat doprovodný program.

03.09.2018 Online přihlašování do kroužku v plném proudu

Dnes jsme spustili online přihlašování do kroužků pro nový školní rok 2018/2019. Co Vás lestos čeká? Přes 50 kroužků, 10 novinek, bezpočet zážitků a jedinečných okamžiků. Přihlašování probíhá zde: http://www.astrafren.cz/krouzky-a-kurzy-2018-2019-online-prihlasky

CML - Centrální Mozek Lidstva (den polytechniky)

09.03.2018 Centrální Mozek Lidstva pobavil i poučil
 
Co má zůstat v mysli, musí projít smysly. Doslova a do písmene naplnili toto rčení organizátoři akce k oslavě Evropského dne mozku. Téměř dvě stovky páťáků z celého Frenštátska si vyzkoušely učení zážitkem. 
 
V pátek 9. března se ASTRA, centrum volného času, proměnila v Centrální mozek lidstva. Žáci 5. tříd z Frenštátu p. R., Lichnova, Tiché, Trojanovic a Veřovic se proměnili v neurony a pod vedením neurotransmiterů se po nervových drahách vydali za poznáním. Na šesti stanovištích si interaktivní a hravou formou osvojili poznatky z fyziky, matematiky, robotiky a techniky.
 
“Největší vzrušení zažily děti při odpalování rakety na lihový pohon. Velkému zájmu se ale těšily také pokusy ve vakuu, nebo LEGO roboti, které předváděli studenti Gymnázia a SPŠEI,” uvedl ředitel ASTRA, CVČ Michal Grepl.

 
Dopoledního programu se zúčastnilo celkem 185 žáků z 6 škol. Odpoledne byl Centrální mozek lidstva otevřen široké veřejnosti. Tuto možnost využila téměř stovka návštěvníků.
 
Akce se konala pod záštitou města Frenštát pod Radhoštěm v rámci projektu Místní akční plány vzdělávání. “Na polytechnickou výchovu je kladen čím dál větší důraz. Zvolili jsme tento způsob obohacení výuky a podle reakcí dětí i učitelů jsme nešlápli vedle. Pokud to půjde, budeme CML realizovat i v následujících letech,” zhodnotila Jitka Urubová, manažerka projektu MAP.

Více fotografií naleznete v: CML