Již na 6. dubna pro vás chystáme astrácký bál! Už máte koupenou svou vstupenku? Utíkej do Informačního centra na náměstí ve Frenstátě :)
12.3.2023 proběhne tradiční setkání rodičů a dětí v kulturním domě ve Frenštátě. Vstupenky budou k dispozici k zakoupení i v den akce. Těšíme se na vás!
Z důvodu nemoci pořadatelů je akce Balastra přesunuta na 6. 4. Lístky zůstávají v platnosti a je možné je stále koupit. Vrácení lístků možné do 15. 3.
Od pondělí 13. února do pátku 17. února 2023 jsou všechny kroužky Astry zrušeny z důvodu konání jarních prázdnin. Potkat se můžeme na výjezdovém táboře Bažina nebo Zathura, či příměstském táboře Lidské smysly.
Dnes ve středu 1. 2. spouštíme přihlašování na letní tábory. Od 20:00 na pobytové tábory a od 21:00 na příměstské tábory a kurzy. Přihlášení probíhá prostřednictvím vašeho administračního centra https://astrafren.iddm.cz/prihlaseni .
V pátek 2. února 2023 jsou pololetní prázdniny, kroužky Astry jsou zrušené!
Přihlašování bude spuštěno 1.února ve 20:00 pro pobytové tábory a od 21:00 pro příměstské tábory a kurzy. Informace k táborům budou na webu od 15. ledna.
V době od 19. 12. 2022 do 2. 1. 2023 bude provoz ASTRY omezen, všechny kroužky zrušeny z důvodu Vánočních prázdnin. Kroužky se znovu otevřou od úterý 3. 1. 2023.
Dne 17. 11. je z důvodu státního svátku omezana činnost kroužků ASTRY, CVČ. Všechny kroužky jsou tento den zrušeny. Děkujeme za pochopení
Z důvodu probíhajících podzimních prázdnin je v termínu 26. - 28. 10. zrušena pravidelná činnost všech kroužků. Děkujeme za pochopení.
08.02.2023 Masopustní, končinový, fašankový průvod
Každoročně pořádá ASTRA, CVČ ve spolupráci s Valašským souborem Sedmikvítek masopustní průvod plný masek, radosti, tance a hudby a ani letos tomu nebylo jinak.
V předvečer samotného průvodu nám byla ze shora seslána sněhová nadílka, která učinila masopustní průvod mnohem malebnější a krásnější. Kolem deváté hodiny ranní už to před ASTROU pořádně žilo a Maškarády, hudebníci a všichni lidé dobré vůle se začali štosovat do průvodu.
V 9:15 jsme se vydali za doprovodu vynikajících muzikantů Rečkovy šestky směr na Frenštátské náměstí. Průvod byl veden ledním medvědem a pohřebenářem. V průvodu se objevily i další masky jako tradiční medvědář s mědvědem, bába s nůší, řezník, myslivec a další. Tradiční taneční zastavení jsme učinili u Domu s pečovatelskou službou a pak také u obchodu Albert. Na Frenštátské náměstí jsme dorazili těsně před 10h. Do průvodu se postupně zapojovali lidé z blízkého a širokého okolí, kolemjdoucí a také další a další Maškarády a tak bylo na náměstí už pořádně rušno. Celý průvod masopustní průvod byl vesele naladěn a připraven na bohatý doprovodný program, který měli v režii kolegové z městského kulturního střediska. Přímo na náměstí nás už očekávala naše milá Dáša Klímková emeritní ředitleka ASTRY, CVČ, která převlečena za tetičku s nůší rozdávala všem přítmným velmi chutné tradiční maopustní pečivo, kterému se říká boží milosti. Děkujeme Dáši, moc jmse si pochutnali.
Děkujeme všem členům Valašského souboru Sedmikvítek, všem dětem a rodičům, kteří přišli a zapojili se. Díky Vám všem se podařilo vytvořit velmi příjemnou a veselou masopustní atmosféru.