Novinky

16.03.2021 ASTRA, CVČ aktivovala platbu kartou online

Vážení klienti ASTRY, CVČ máme pro vás žhavou novinku od 10. 3. jsme zprovoznili platební bránu a tak můžete pohodlně kroužky, tábory, akce platit online kartou.

11.03.2021 Astra na YouTube

Živé vysílání, pohádky pro děti, kytarové večery... vše je v plném proudu. Sledujte na www.youtube.com kanál ASTRAFREN a nic vám neunikne.

16.01.2021 LETNÍ TÁBORY 2021

Přihlašování na letní tábory s Astrou bude spuštěno online na těchto webových stránkách v PONDĚLÍ 1. února 2021 od 20:00. Letos pro vás připravujeme 9 příměstských a 7 pobytových táborů. Již nyní si je můžete prohlédnout a vybírat.

11.01.2021 prezenční činnost kroužků pozastavena

ASTRA, CVČ oznamuje, že vzhledem k epidemiologické situace je veškerá prezenční činnost kroužků pozastavena Děkujeme za pochopení

20.12.2020 Vánoční prázdniny

Od 19.12. 2020 do 3.1. 2021 máme vánoční prázdniny, kroužky ani jiná činnost Astry neprobíhá.

Barevný den dětí

31.05.2021

Astra, centrum volného času a Městské kulturní středisko spojilo síly v boji proti zlému Černobílokněžníkovi! Dílo se podařilo a barvy jsou zase tady!!!
 
Tisková zpráva MěKS:

Po několika měsíční pauze opět pomalu ožívá kulturní dění a s ním spojené tradiční akce. Díky tomu mohlo v pátek 28. května 2021 ve Frenštátě pod Radhoštěm Městské kulturní středisko a Astra, Centrum volného času uspořádat Barevný den dětí. Během celého dne se přes 300 malých hrdinů, v doprovodu svých průvodců, vydalo na putování za příběhem a záchranou světa barev.

Zlý čaroděj Černobílokněžník zaklel všechny barvy a chtěl, aby svět už navždy zůstal pouze černo bílý. Ve Frenštátě pod Radhoštěm však žije celá řada statečných a odvážných hrdinů, kteří se pokusili vrátit světu jeho lesk a krásu. Pro naše malé hrdiny bylo připraveno celkem 5 nenáročných pěších okruhů v rámci města v celkové délce 20 km. Start cesty za záchranu barev byl připraven před frenštátským Domem kultury. První účastníci začali přicházet už kolem desáté hodiny dopolední. Pracovníci Astry, centra volného času a Městského kulturního střediska každému z dětí vysvětlili, co se vlastně s našim světem stalo a co je potřeba k tomu, abychom přemohli čaroděje Černobílokněžníka, a zachránili tak svět barev. Děti na svou cestu dostaly lepidlo a nezbytnou knížečku s příběhem, který si poté samy doplňovaly na jednotlivých stanovištích.

Cíl každé trasy, které byly vyznačeny barevnými šipkami, byl před budovou Astry, CVČ. Za své vynaložené úsilí si děti v cíli zasloužily vstup do kouzelné zahrady, kde na ně čekal malý dárek. Na oslavu vítězství nad Černobílokněžníkem vzniklo na zemi před budovou ASTRY obrovské umělecké dílo zářící barvami.

Naštěstí bylo našim malým hrdinům nakloněno i poslední dobou vrtkavé počasí a tak si všichni společně mohli frenštátský Barevný den dětí užít naplno. Svět byl zachráněn a opět může hýřit pestrými barvami.

TS sepsala Zuzana Kalinová