Novinky

02.09.2021 Schůzky zdarma na začátku roku letos nebudou k dispozici

Kroužky budou probíhat od 20. 9. 2021 do 3. 6. 2022 (pokud není určeno jinak). Pozor od letošního roku nejsou k dispozici žádné schůzky zdarma. Máte možnost přijít na informativní schůzku, kde získáte důležité informace o kroužku, každá další návštěva účastníka však je již započítána do docházky a je nutné ji i v případě dřívějšího odhlášení z kroužku uhradit. Děkujeme za pochopení.

18.08.2021 Přihlašování na kroužky 2021/2022

V neděli 5.9. 2021 v 8:00 bude spuštěna na těchto stránkách možnost přihlášení do zájmových kroužků v Astře pro školní rok 2021/2022. Neváhejte a přihlaste se.

16.03.2021 ASTRA, CVČ aktivovala platbu kartou online

Vážení klienti ASTRY, CVČ máme pro vás žhavou novinku od 10. 3. jsme zprovoznili platební bránu a tak můžete pohodlně kroužky, tábory, akce platit online kartou.

11.03.2021 Astra na YouTube

Živé vysílání, pohádky pro děti, kytarové večery... vše je v plném proudu. Sledujte na www.youtube.com kanál ASTRAFREN a nic vám neunikne.

16.01.2021 LETNÍ TÁBORY 2021

Přihlašování na letní tábory s Astrou bude spuštěno online na těchto webových stránkách v PONDĚLÍ 1. února 2021 od 20:00. Letos pro vás připravujeme 9 příměstských a 7 pobytových táborů. Již nyní si je můžete prohlédnout a vybírat.

Máme alternativu k otevření Astry!

06.05.2021

Vážení účastníci kroužků, rodiče a všichni přátelé Astry, 


možná jste si v médiích všimli zprávy, že střediska volného času (a to Astra je) mohou od 10. 5. otevřít. Ona to ale není úplná pravda.


Kroužky (tedy pravidelná zájmová činnost) je pilířem činnosti Astry. Pro kroužky žijeme a předáváme jejich účastníkům to nejlepší, co v nás je. Kroužky jsou o dlouhodobé a kontinuální činnosti, o směřování účastníků určitým směrem, o vytváření silného kolektivu a o budování identity. K tomu je potřeba jejich pravidelnost. Už z podstaty této činnosti z ní nelze “vyskakovat” a opět do ní “naskakovat”. A přesně to se teď děje. Kroužkovou činnost plánujeme dlouho dopředu, děláme si plány a cíle. Není to jednorázová akce. 


Jako tým Astry jsme měli poradu a řešili jsme znovuotevření, které by nás zasáhlo na 3 týdny. Řešili jsme, kterých kroužků se to týká a které jsou stejně zakázané. Nesmí se zpívat, se sportem je to problematické, a účastnit se nesmějí dospělí. Uvnitř mohou být 3 lidé, venku 20. Vzhledem k tomu, že kroužky pro 3 děti nemáme, celá činnost Astry by se přesunula ven. Ale venku kolem sebe musí mít každý 15m2 prostoru. To nám vylučuje kontaktní aktivity. 


Už teď jsme se dostali na absolutní minimum kroužků, které by teoreticky mohly proběhnout. Navíc by účastníci museli být testováni maximálně 3 dny předem. Pokud se ve školách testuje v pondělky (v případě rotační výuky co 14 dní), pro čtvrteční a páteční kroužky by to znamenalo speciální testování na náklady účastníků. Pokud se bavíme o venkovních kroužcích, muselo by být hezké počasí.


Pouze minimum našich kroužků by se mohlo za těchto podmínek otevřít a to pro nás není přijatelné řešení.


Po našich účastnících kroužků je nám ale smutno. Stále streamujeme, uspořádali jsme originální a “distanční” jarní a velikonoční prázdniny, v současné době probíhá discgolfový turnaj a ve spolupráci s MĚKS chystáme na pátek 28. 5. velký Den dětí. 


Když jsme se ale nadchli pro znovuotevření kroužků, těžko se nám ta myšlenka opět opouštěla. A tak jsme pro vás vymysleli další akci. Bude probíhat asi 3 dny, bude pohybová a bude SKVĚLÁ! Rádi bychom ji pojali ve velkém stylu a tak, aby byla epidemicky bezpečná. Prozatím jsme nasadili naše veškeré zdroje a makáme na ní. Věříme, že může být plnohodnotnou náhradou za neproběhlé květnové kroužky. 


Vážení přátelé Astry, myslíme na vás a věříme tomu, že i vy na nás. Těšíme se na letní sezónu plnou nevšedních a pestrých zážitků a na nový školní rok, který už teď plánujeme. Věřme společně, že lockdown bude slovo zapomenuté minulostí. 


 


Děkujeme, že jste s námi.


Váš tým Astry