Novinky

16.03.2021 ASTRA, CVČ aktivovala platbu kartou online

Vážení klienti ASTRY, CVČ máme pro vás žhavou novinku od 10. 3. jsme zprovoznili platební bránu a tak můžete pohodlně kroužky, tábory, akce platit online kartou.

11.03.2021 Astra na YouTube

Živé vysílání, pohádky pro děti, kytarové večery... vše je v plném proudu. Sledujte na www.youtube.com kanál ASTRAFREN a nic vám neunikne.

16.01.2021 LETNÍ TÁBORY 2021

Přihlašování na letní tábory s Astrou bude spuštěno online na těchto webových stránkách v PONDĚLÍ 1. února 2021 od 20:00. Letos pro vás připravujeme 9 příměstských a 7 pobytových táborů. Již nyní si je můžete prohlédnout a vybírat.

11.01.2021 prezenční činnost kroužků pozastavena

ASTRA, CVČ oznamuje, že vzhledem k epidemiologické situace je veškerá prezenční činnost kroužků pozastavena Děkujeme za pochopení

20.12.2020 Vánoční prázdniny

Od 19.12. 2020 do 3.1. 2021 máme vánoční prázdniny, kroužky ani jiná činnost Astry neprobíhá.

Úspěch našich zpěváčků v regionálním kole ve Vsetíně

14.10.2020 V neděli 4. října, jsme se s dětmi, které postoupily z oblastní soutěže, nazvané Frenštátský Sedmihlásek, který se konal v pátek 25.9.2020 v Astře, zúčastnili regionálního kola soutěže dětských zpěváčků valašských písní ve Vsetíně. Všechna děvčata moc dobře zazpívala a můžeme být na ně právem hrdi, Vy rodiče i my vedoucí.
      Dětí bylo na soutěži cca 40 a soutěžily ve dvou kategoriích. Nebývalý úspěch měla děvčata z první kategorie. Tuto vyhrála Terezka Juračáková, která se už vloni umístila v regionálním kole na druhém místě a hned na druhém místě byla letos  Hanička Drozdová. Můžeme říci, že děvčata ze Sedmikvítku doslova převálcovala zpěváčky z I. kategorie v celém regionu.
       Ve druhé kategorii byla mnohem větší konkurence a tak se našim zpěvačkám Anežce Butorové, Aničce Kozové a Adélce Přádkové zatím podobný úspěch nepodařil. Byly však všechny v tomto kole soutěže poprvé a vedly si velmi dobře. Už to, že postoupily do regionálního kola, byl velký úspěch a příště se jistě prosadí také v regionu.       
       Velký dík patří rodičům, že děti ve zpívání valašských písní podporují, dětem pomáhají a doprovázejí je na soutěže. Jsem ráda, že si rodiče uvědomují, že je to pro jejich dětí velký vklad do života. Nehledě k dovednostem, které v souboru získají, posílí si též své sebevědomí. 
         Řada herců a zpěváků, jen namátkou herec a zpěvák Martin Rupert, nebo Marián Vojtko, či Roman Vojtek, nebo Filip Cíl a také Richard Genzer, všichni vyšli z folklorních souborů a jistě je jich mnohem víc, což ani nevíme. Dokonce i europoslankyně Věra Jourová byla dříve členkou foklorního souboru. Všichni tito lidé se naučili v souboru vystupovat na veřejnosti, získali větší sebevědomí a nehledě na jejich dovednosti. V současné době studují také herectví někteří nedávní členové folklorních souboru, jen co vím např. Adam Kaňák nebo Vojtěch Frňka. Folklorní soubor jim dal základy tance, zpěvu i herectví, které budou dalším studiem rozvíjet a brzy je uvidíme na prknech, co znamenají svět, nebo v televizi.
        Naše zvyky a tradice, to je něco, co ostatní nemají. Anebo mají jiné, nebo už na ně zapomněli. My chceme, aby naše tradice nebyly zapomenuty a proto vedeme děti k poznání toho, co naši předkové, často ve velmi těžkých podmínkách, vytvořili a nám zanechali. Toto nesmírné kulturní bohatství musíme společně uchovat pro příští generace.   
         Pěkné podzimní dny přeje vedoucí val.souboru Sedmikvítek Jana Šamánková