Novinky

30.11.2021 Aktuální info o covidových opatřeních

Aby pro vás byla situace jednodušší, na levé straně našeho webu vznikla nová záložka. Tady pro vás budou nachystány vždy aktuální opatření.

22.09.2021 28. 9. ASTRA, CVČ zavřená - Státní svátek

Z důvodu státního svátku je ve termínu 28. 9. ASTRA zavřená. Všechny kroužky zrušeny. Děkujeme za pochopení. Tým ASTRY, CVČ

02.09.2021 Schůzky zdarma na začátku roku letos nebudou k dispozici

Kroužky budou probíhat od 20. 9. 2021 do 3. 6. 2022 (pokud není určeno jinak). Pozor od letošního roku nejsou k dispozici žádné schůzky zdarma. Máte možnost přijít na informativní schůzku, kde získáte důležité informace o kroužku, každá další návštěva účastníka však je již započítána do docházky a je nutné ji i v případě dřívějšího odhlášení z kroužku uhradit. Děkujeme za pochopení.

18.08.2021 Přihlašování na kroužky 2021/2022

V neděli 5.9. 2021 v 8:00 bude spuštěna na těchto stránkách možnost přihlášení do zájmových kroužků v Astře pro školní rok 2021/2022. Neváhejte a přihlaste se.

16.03.2021 ASTRA, CVČ aktivovala platbu kartou online

Vážení klienti ASTRY, CVČ máme pro vás žhavou novinku od 10. 3. jsme zprovoznili platební bránu a tak můžete pohodlně kroužky, tábory, akce platit online kartou.

Úspěch našich zpěváčků v regionálním kole ve Vsetíně

14.10.2020 V neděli 4. října, jsme se s dětmi, které postoupily z oblastní soutěže, nazvané Frenštátský Sedmihlásek, který se konal v pátek 25.9.2020 v Astře, zúčastnili regionálního kola soutěže dětských zpěváčků valašských písní ve Vsetíně. Všechna děvčata moc dobře zazpívala a můžeme být na ně právem hrdi, Vy rodiče i my vedoucí.
      Dětí bylo na soutěži cca 40 a soutěžily ve dvou kategoriích. Nebývalý úspěch měla děvčata z první kategorie. Tuto vyhrála Terezka Juračáková, která se už vloni umístila v regionálním kole na druhém místě a hned na druhém místě byla letos  Hanička Drozdová. Můžeme říci, že děvčata ze Sedmikvítku doslova převálcovala zpěváčky z I. kategorie v celém regionu.
       Ve druhé kategorii byla mnohem větší konkurence a tak se našim zpěvačkám Anežce Butorové, Aničce Kozové a Adélce Přádkové zatím podobný úspěch nepodařil. Byly však všechny v tomto kole soutěže poprvé a vedly si velmi dobře. Už to, že postoupily do regionálního kola, byl velký úspěch a příště se jistě prosadí také v regionu.       
       Velký dík patří rodičům, že děti ve zpívání valašských písní podporují, dětem pomáhají a doprovázejí je na soutěže. Jsem ráda, že si rodiče uvědomují, že je to pro jejich dětí velký vklad do života. Nehledě k dovednostem, které v souboru získají, posílí si též své sebevědomí. 
         Řada herců a zpěváků, jen namátkou herec a zpěvák Martin Rupert, nebo Marián Vojtko, či Roman Vojtek, nebo Filip Cíl a také Richard Genzer, všichni vyšli z folklorních souborů a jistě je jich mnohem víc, což ani nevíme. Dokonce i europoslankyně Věra Jourová byla dříve členkou foklorního souboru. Všichni tito lidé se naučili v souboru vystupovat na veřejnosti, získali větší sebevědomí a nehledě na jejich dovednosti. V současné době studují také herectví někteří nedávní členové folklorních souboru, jen co vím např. Adam Kaňák nebo Vojtěch Frňka. Folklorní soubor jim dal základy tance, zpěvu i herectví, které budou dalším studiem rozvíjet a brzy je uvidíme na prknech, co znamenají svět, nebo v televizi.
        Naše zvyky a tradice, to je něco, co ostatní nemají. Anebo mají jiné, nebo už na ně zapomněli. My chceme, aby naše tradice nebyly zapomenuty a proto vedeme děti k poznání toho, co naši předkové, často ve velmi těžkých podmínkách, vytvořili a nám zanechali. Toto nesmírné kulturní bohatství musíme společně uchovat pro příští generace.   
         Pěkné podzimní dny přeje vedoucí val.souboru Sedmikvítek Jana Šamánková