Novinky

23.09.2020 Vratky za školní rok 2019/2020 vracíme zpět všem

Od 21. 9. 2020 zasíláme poměrnou část zápisného za loňský rok všem účastníků volnočasového vzdělávání zpět, pokud nebyl naplněn garantovaný počet opakování kroužků 25. Již není potřeba vyplňovat žádost o vratku.

31.08.2020 1. 9. 2020 ve 20:00 spouštíme online registraci do kroužků

Registrace do kroužků pro školní rok 2020/2021 bude zahájena 1. 9. 2020 ve 20:00. Je pro Vás připraveno celkem 70 kroužků v 11 oblastech zájmu a 9 žhavých novinek. Těšíme se na Vás.

30.06.2020 VRATKY ZÁPISNÉHO ZA 2. POLOLETÍ KROUŽKŮ ASTRA CVČ

Od 1. 7. - 31. 8. je možné žádat o vrácení části zápisného za 2. pololetí kroužků ASTRY, CVČ. Žádost o vratku se vyplňuje přes klientské centru: astrafren.iddm.cz

05.05.2020 Kroužky v Astře budou!

Na pondělí 18.5. plánujeme obnovení činnosti Astry v souladu s nařízením vlády. Bližší informace čtěte v článku na www.astrafren.cz

11.03.2020 Provoz ASTRY přerušen!

Od dnešního dne 11.3. do odvolání vzhledem k vládnímu nařízení rušíme kroužky, akce i pronájmy v Astře. Provoz Astry je přerušen. Zrušené akce: 11.-13.3. Týden vědy, 13.3. Sedmihlásek, 20.3. Balastra, 22.3. Poikování. Děkujeme za pochopení.

Bc. Ilona Golichová oceněna městem Frenštát pod Radhoštěm

19.06.2020

Dámy a pánové,


v následujích řádcích si naši oceněnou kolegyni můžeme představit.  

Představme si ASTRU, centrum volného času jako mořský koráb, jako loď, která pravidelně, každý rok vyplouvá do neznámých vod, na rozbouřené moře. Vyplouvá vybavena celou řadou kroužků, táborů, interních a externích zaměstnanců, vyplouvá se spoustou mladých námořníků.


Námořník, který nesmí chybět na palubě a bez kterého by kormidlování bylo jen velmi obtížně zvládnutelné, je paní Bc. Ilona Golichová. Bc. Ilona Golichová vplula letošní rok do své 21. sezóny, na svou 21. plavbu.


 
Během těchto plaveb prošlo přes palubu jejích kroužků, pobytových a příměstských táborů a akcí spoustu mladých námořníků, kteří jsou už dnes protřelými mořskými vlky. Dodnes však s úctou a pokorou vzpomínají na toho, kdo jim dával první rady, kdo jim ukazoval, jak se na lodní palubě pohybovat a jak držet směr.ASTRA, centrum volného času, je koráb, který každý rok vyplouvá na moře s jasným cílem, dovést posádku bezpečně na druhý břeh. Snažíme se dělat vše proto, abychom drželi směr a pomáhali ostatním vidět druhý břeh v době, kdy je ještě v nedohlednu.


Mnohdy přichází situace, kdy se do vás vítr prudce opře, přijdou velké vlny a začne opravdová mořská bouře. Právě to jsou chvíle, kdy každý námořník stojí před nelehkými rozhodnutími. V těchto chvílích je však důležité mít na palubě námořníka, který stojí pevně na palubě, připraven kdykoli pomoci, připraven držet kormidlo a připraven držet směr.


Přesně takým námořníkem je Ilona Golichová. Díky své pečlivosti, připravenosti a zodpovědnosti je pevnou součástí posádky. Veškerá rozhodnutí činí vždy s čistými a upřímnými úmysly tak, aby neustále pomáhala a zpříjemňovala plavbu ostatním. Vždy si ráda vyslechne názory jiných, je nastavena novým trendům a možnostem v oblasti volného času. Vnímá, reflektuje a hravým způsobem zapracovává novinky do svých programů. Svým mladším kolegům je vždy dobrým rádcem a oporou. Uvědomuje si však, že naslouchat a být obklopen mladými a tvořivými lidmi je živou vodou, jak pro její práci, tak pro ni samotnou. Svým přístupem a příkladem pomáhá budovat pevnou a nezastupitelnou pozici organizace, která se snaží o to, aby splnila svůj cíl a vždy bezpečně dopravila posádku na druhý břeh.


Děkujeme Ili, jsme rádi, že jsi s námi na palubě a přejeme spoustu dalších krásných plaveb. 


Za tým ASTRY, CVČ 


Mgr. Michal Grepl - ředitel