Novinky

30.06.2020 VRATKY ZÁPISNÉHO ZA 2. POLOLETÍ KROUŽKŮ ASTRA CVČ

Od 1. 7. - 31. 8. je možné žádat o vrácení části zápisného za 2. pololetí kroužků ASTRY, CVČ. Žádost o vratku se vyplňuje přes klientské centru: astrafren.iddm.cz

05.05.2020 Kroužky v Astře budou!

Na pondělí 18.5. plánujeme obnovení činnosti Astry v souladu s nařízením vlády. Bližší informace čtěte v článku na www.astrafren.cz

11.03.2020 Provoz ASTRY přerušen!

Od dnešního dne 11.3. do odvolání vzhledem k vládnímu nařízení rušíme kroužky, akce i pronájmy v Astře. Provoz Astry je přerušen. Zrušené akce: 11.-13.3. Týden vědy, 13.3. Sedmihlásek, 20.3. Balastra, 22.3. Poikování. Děkujeme za pochopení.

03.02.2020 Kroužek hudebních kurzů zrušen pro nemoc pedagoga

Vzhledem k nemoci pedagoga, rušíme, v týdnu 3. 2. - 7. 2. 2020, kroužek hudebních kurzů s paní Hosovou. Děkujeme za pochopení

29.01.2020 31. 1. POLOLETNÍ PRÁZDNINY - KROUŽKY ZRUŠENY

Dne 31. 1. 2020 jsou pololetní prázdniny a všechny kroužky ASTRY jsou v tento den zrušeny (pokud není určeno jinak). Děkujeme za pochopení tým ASTRY, CVČ

ASTRA informuje #2

16.04.2020 Vážení přátelé Astry,
Možná jste v médiích zaregistrovali informace ohledně letních táborů. V Astře se nám množí dotazy na naše tábory – jestli proběhnou či nikoliv. Dovolte mi prosím uvést informace, které v současné době máme a připojit k nim náš komentář.
 
Předevčírem (tj. 14.3.) vláda ČR uvedla některá rozvolňovací opatření. Součástí byly i zotavovací akce, které by měly být povolené od 8. června. Zotavovací akce je organizovaný pobyt 30 a více dětí, který trvá déle než 5 dní. Většina našich výjezdových táborů jsou právě zotavovací akce (s výjimkou LT Hammer, který je určen účastníkům od 15 let).
Včera (tj. 15.3.) ministr MŠMT prohlásil, že si letní tábory dokáže představit od srpna. Problém je ovšem v tom, že letní tábor jako takový není zákonně definován. Navíc tato informace (prozatím) není platnou vyhláškou či jiným zákonným opatřením.
 
V celorepublikovém měřítku se do situace vložila Česká rada dětí a mládeže společně se Sdružením pracovníků domů dětí a mládeže a s dalšími pořadateli letních táborů. Tyto organizace vyzývají činné orgány ke společné diskuzi. Chtějí se bavit o tom, co je potřeba na táborech zajistit proto, aby se riziko šíření nemoci minimalizovalo.
 
My, jako ASTRA, se k tomuto názoru hlásíme také. Tábory určitě nechceme za každou cenu. Věříme však tomu, že pokud na tábor pojedou děti a vedoucí, kteří budou zdraví, může být tábor právě karanténou, do které nevstupují vnější vlivy. Také víme, že rodiče potřebují chodit do práce a od starosti o děti jsme tady právě my.
ASTRA nepořádá obrovské tábory pro 100 dětí. Náš největší tábor má 45 účastníků. Na obrovských táborech riziko vidíme větší. Riziko se nedá nikdy zcela vyloučit, proto máte samozřejmě možnost dítě z tábora odhlásit.
 
Stále ale platí předchozí informace: nebojte se doplatit cenu tábora. V případě, že by se tábory opravdu nekonaly, peníze vám vrátíme zpět.
 
Přátelé, držme si všichni palce. Dnešní doba je plná nejistot. My máme prozatím jistotu v našich milovaných táborech. Těšíme se na ně a připravujeme je.
 
Také aktivně zjišťujeme, jak to bude s naší pravidelnou činností. Již zmiňované rozvolňovací opatření hovoří o datu 25. května, kdy by měla být povolena výuka v centrech volného času. Nicméně maximálně pro 5 účastníků. To je pro většinu našich kroužků nereálné. K tomuto zatím více informací nemáme. Určitě vás ale budeme informovat.
 
Přeji vám slunečné dny.
 
Za tým ASTRY s pověřením vedení
Mgr. Jan Hilšer, pedagog volného času
 
Ve Frenštátě p. R. 16.4.2020